UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США є списки учасників проекту із втручання в вибори

У свідченнях не згадано жоден з членів проекту за винятком Артем Ліфшиця.

Агент Секретної служби США Хізер Тернер при дачі показань 10 вересня на підставі документів Міністерства юстиції США, повідомила про те, що у правоохоронних органів країни є дані учасників «проекту Лахта», учасники якого, нібито, намагалися чинити тиск на внутрішньополітичну ситуацію в США і вибори президента.

В ході розслідування американські спецслужби отримали ордер на читання онлайн-листування одного з підозрюваних. Так і було виявлено списки інших членів організації за станом на січень і вересень 2017 року з зазначенням посади та відділу, до якого той ставився.

Тернер стверджує, що з цієї ж облікового запису вдалося з'ясувати, що фінансування членів організації здійснювалося через різні компанії.

У свідченнях не згадано ні один з членів проекту за винятком Артем Ліфшиця. Тернер стверджувала, що в базі від 18 січня 2017 року його згадується як «проектний менеджер» з «відділу перекладу №2» c зарплатою в ₽70 тис. У базі від 26 жовтня 2017 роки як «проектний менеджер» з «відділу перекладу №1 »c зарплатою в ₽80 тис.

Ліфшиц 10 вересня потрапив під американські санкції. У Мін'юсті заявили, що він «брав участь в змові, метою якого було вкрасти особисті даних американців і використовувати їх для відкриття шахрайських банківських і кріптовалютних рахунків».

За версією влади США, Ліфшиц брав участь в проекті «Лахта» по передбачуваному втручанню в вибори президента США і внутрішню політику країни. «Мета проекту« Лахта »в Сполучених Штатах полягала в тому, щоб підірвати демократичний процес і викликати недовіру до кандидатів на політичні посади і до політичної системи в цілому», - говорилося в повідомленні Мін'юсту.

Читайте також: Чому втручання Росії у вибори в США може негативно вплинути на Путіна — CNN

Тим часом Росія і Китай заперечують заяву компанії Microsoft про те, що російські і китайські хакери намагаються шпигувати за представниками виборчих штабів кандидатів у президенти США Дональда Трампа і Джо Байдена. Зараз радники обох виборчих кампаній оцінюють ризики потенційного іноземного втручання у вибори президента США 2020 року.