У США приступили до розгляду другого пакету санкцій проти Росії. Про це поінформував представник Держдепартаменту США Девід Теслер, передає BBC.
Обговорення нових санкцій почалося після того, як Росія не змогла пояснити ситуацію з отруєнням сім'ї Скрипалів у Солсбері, а також не надала гарантій, що більше не буде виробляти і використовувати хімічну зброю.
"Сьогодні ми повідомили Конгресу, що російський уряд не виконав раніше озвучені критерії. Отже, запускається механізм запровадження другого раунду санкцій", - пояснив представник Держдепу.
За словами Теслера, санкції вже підтвердили свою дієвість. "Санкції працюють. Вони завдають збитків російській владі, а також тим, хто допомагає Росії здійснювати її підривні дії. Ми робимо так, щоб розплата за дії всіх цих суб'єктів була більшою", - заявив Теслер.
Новий пакет "драконівських санкцій" може включати в себе заборону для американських банків на видачу кредитів уряду Росії; заборону на торгівлю, крім експорту зі США с/г товарів; обмеження або припинення дипвідносин між країнами; заборону на авіаперельоти, зокрема, для компанії "Аерофлот".
Ще один пакет обмежень під назвою "санкції з пекла" буде стосуватися заборони на операції і заморожування активів в США семи російських банківських структур, у тому числі Ощадбанку, ВТБ, ВЕБу і Промсвязьбанку. Також пропонується визнати Росію державою, що фінансує тероризм. Під заборону також потраплять операції з держборгом Росії, також пропонується накласти санкції на страхові компанії.
Нагадаємо, 20 вересня президент США Дональд Трамп підписав указ про посилення режиму санкцій проти Росії. У санкційний список потрапили 33 фізичних та юридичних осіб. Указ передбачає блокування власності і активів і заборону на будь-які фінансові операції з особами, пов'язаними з російськими властями у відповідності з положеннями CAATSA.
"Акт про протидію супротивникам Америки шляхом санкцій" був підписаний президентом США Дональдом Трампом 2 серпня 2017 року, він передбачає посилення санкцій щодо Росії, Ірану і КНДР.