UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США думають над запровадженням санкцій проти Росії через недотримання договору про ракети

Держдеп відзвітує перед Конгресом про те, які дії адміністрація США вдається, щоб домогтися від Росії виконання Договору про ракети середньої і меншої дальності.

Президент Сполучених Штатів Барак Обама доручив Держдепу підготувати доповідь Конгресу про дотримання Росією Договору про ракети середньої і меншої дальності, повідомляє видання "Коммерсантъ".

За інформацією видання, у найближчі дні Держдеп відзвітує перед Конгресом про те, які дії адміністрація США вдається, щоб домогтися від Росії виконання Договору про ракети середньої і меншої дальності. Заступник держсекретаря Роуз Готтемеллер запевнила "Коммерсантъ", що Вашингтон сподівається врегулювати розбіжності з Москвою дипломатичним шляхом, але не виключає "економічних і військових заходів". У МЗС РФ тиск з боку США називають неприйнятним.

Звітувати перед Конгресом щодо ракет середньої та меншої дальності (РСМД) адміністрацію США зобов'язує прийнятий у минулому грудні "Акт про підтримку свободи України". Документ, що наділяє президента додатковими повноваженнями щодо виділення допомоги Києву і введення санкцій проти РФ, також зобов'язує Білий дім кожні 90 днів представляти Конгресу доповідь про те, які дії США роблять, щоб "утримати" Росію в рамках Договору про РСМД.

Угода 1987 року між СРСР та США стала першим документом про ліквідацію цілого класу озброєнь - ракет наземного базування з дальністю від 500 до 5500 км км (балістичних, так і крилатих). У липні минулого року США звинуватили РФ у недотриманні договору, заявивши, що нею "порушені зобов'язання не мати, не виробляти і не розгортати крилаті ракети наземного базування з радіусом дії від 500 до 5500 км км і не виробляти пускові установки цих ракет".

Для обговорення цієї проблеми в Москву у вересні приїжджала делегація на чолі з Роуз Готтемеллер. Врегулювати проблему не вдалося: Москва назвала американські закиди "голослівними" і висунула три зустрічних звинувачення в рамках Договору про РСМД.

Готтемеллер не виключила і введення санкцій щодо Росії. "США розглядають ряд адекватних заходів - дипломатичних, економічних і військових - як відповіді на порушення Росії і консультуються з цього питання зі своїми союзниками", - зазначила вона.

За словами Готтемеллер, США не допустять, щоб Росія отримала військову перевагу.

"Прагнучи до дипломатичного рішення у зв'язку з порушеннями, допущеними російською стороною, США будуть захищати безпеку свою і своїх союзників, протидіяти будь-якому значному військовому перевазі, яким може сприяти нова ракета", - заявила вона.

У той же час, у Росії теж є претензії до США з виконання Договору про РСМД. Як заявив виданню директор департаменту з нерозповсюдження та контролю над озброєннями МЗС РФ Михайло Ульянов, на даний момент питання про вихід Росії з Договору про РСМД "в практичному плані не варто".

Напередодні, міністерство фінансів США розширило список санкцій, введених у зв'язку з ситуацією в Україні, на 14 осіб, а також дві організації. Фігурантам списку заборонений в'їзд в США, їх активи будуть заблоковані.