UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США досі не отримали ноту від Росії про висилку дипломатів

У разі отримання офіційної ноти з Москви в Вашингтоні залишають за собою право на відповідь.

Прессекретар Державного департаменту США Нед Прайс повідомив про те, що, незважаючи на погрози дати "дзеркальну" відповідь на американські санкції, Росія досі не надіслала офіційну ноту про висилку десяти американських дипломатів. Про це передає "Укрінформ".

"Ми досі не отримали жодної офіційної дипломатичної кореспонденції, яка б деталізувала дії російського уряду щодо дипломатичних місій Сполучених Штатів Америки в РФ", - сказав Прайс.

Він також нагадав, що Вашингтон "пропорційно і доречно відповів на російську шкідливу активність". Так, серед заходів у відповідь - видворення десяти співробітників спецслужб Росії, які працювали в Вашингтоні під дипломатичним прикриттям.

Прайс уточнив, що в Держдепі чули про погрози з російської сторони, однак "не побачили жодної офіційної комунікації з Москви". У разі отримання офіційної ноти з Москви, за словами Прайса, у Вашингтоні залишають за собою право на відповідь.

Читайте також: Далі 24 години, щоб залишити Україну: в МЗС повідомили, кого з російських дипломатів вишлють з країни

Нагадаємо, США ввели проти Росії найпотужніші санкції за сім років. За рішенням Мінфіну США, фінустановам країни з 14 червня заборонено брати участь у первинному ринку рублевих і нерублевих облігацій, випущених Центральним Банком РФ, Фондом національного добробуту або Міністерством фінансів РФ, видавати їм позики в рублях або іншій валюті (в перспективі санкції можуть бути розширені на суверенний борг Росії ).

Також повідомлялося, що і з США також вишлють десять співробітників російської дипломатичної місії у Вашингтоні. За словами офіційного Вашингтона, серед них є представники російських спецслужб.

16 квітня Москва відповіла Вашингтону на введені раніше обмеження - внесла до списку санкцій вісьмох високопоставлених американських чиновників. Серед них колишній помічник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, генеральний прокурор США Меррік Гарланд та директор ФБР Крістофер Рей.