UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США чотирьох осіб звинувачують у витоках інформації з Білого дому

Генпрокурор Сешнс має намір змусити журналістів розкривати джерела інформації.

Влада США висунула обвинувачення чотирьом підозрюваним у причетності до витоків інформації з Білого дому, повідомляє BBC.

Підозрюваних обвинувачують у розголошенні секретної інформації та таємних контактах зі співробітниками іноземної розвідки, заявив генеральний прокурора США Джеф Сешнс. Імена підозрюваних не розголошуються.

Під час прес-конференції Сешнс відзначив той факт, що з приходом у Білий дім президента Дональда Трампа, його адміністрація страждає від неймовірної кількості витоків інформації. З січня цього року кількість розслідувань про "витоки" інформації з адміністрації президента збільшилася втричі.

Він пообіцяв посилити боротьбу з витоками. А Міністерство юстиції США, за словами чиновника, в майбутньому активніше відкривати кримінальні провадження за фактами розголошення секретної інформації.

"Я повністю згоден з президентом і рішуче засуджую цю неймовірну кількість витоків, які заважають уряду захищати нашу країну. Ми займаємо жорстку позицію - цій культурі регулярних витоків необхідно покласти край", - підкреслив генпрокурор США.

Генпрокурор також анонсував перегляд діючого порядку судових запитів у пресу, включно з вимогою до журналістів щодо розкриття джерел, аби врівноважити принципи свободи преси з необхідністю підтримання національної безпеки.

Голова національної розвідувальної служби США Ден Коутс на тій самій прес-конференції попередив про те, що його відомство теж збирається боротися з витоками.

"Ви повинні зрозуміти: якщо ви в порушення правил розкриєте секретну інформацію, ми вас знайдемо, ви станете суб'єктом розслідування і будете покарані з усією суворістю закону", - зазначив Коутс.

Раніше новий директор Білого дому по зв'язках з громадськістю Ентоні Скарамуччі також заявив про намір вжити "рішучих заходів" задля припинення витоків інформації з Білого дому.

Також представники Демократичної партії США зажадали відставки самого генерального прокурора Джеффа Сешнса, після того як з'явилася інформація про його контакти з послом Росії під час передвиборчої кампанії Дональда Трампа.