UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Словаччині продовжилися масові протести у зв'язку з убивством журналіста Куцяка

Анонсовані також протести в двадцяти шести містах світу.

У Словаччині тривають масові протести у зв'язку зі вбивством журналіста-розслідувача Яна Куцяка, повідомляє словацьке видання Aktuality.

Люди вийшли на вулиці міст, незважаючи на відставку прем'єр-міністра Роберта Фіцо на тлі загострення політичної кризи. Вони вимагають незалежного розслідування вбивства журналіста і його дівчини та проведення дострокових виборів.

"Це єдиний спосіб відновити довіру людей", - зазначають організатори акцій.

Подекуди від протестувальників лунають заклики негайно заарештувати колишнього прем'єра Фіцо.

"Ми прийшли, тому що відчуваємо себе обдуреними", - зазначають протестувальники в багатьох містах країни.

Протести проходять у понад трьох десятках міст Словаччини. Найбільший протест очікується в столиці - в соціальних мережах 50 тисяч людей заявили, що вийдуть на демонстрацію в Братиславі. Крім цього, анонсовані акції в 26 містах світу, зокрема, в Берліні, Брюсселі, Парижі і Нью-Йорку.

Раніше Президент Словаччини Андрій Кіска затвердив відставку попереднього прем'єра Роберта Фіцо і призначив на цей пост Петера Пеллегріні, якому необхідно сформувати новий уряд.

Також Кіска заявив про необхідність розпуску парламенту і проведення дострокових виборівзаради відновлення довіри громадян до влади, яка різко знизилася на тлі резонансного вбивства журналіста-розслідувача Яна Куцяка.

Нагадаємо, що 26 лютого 27-річного словацького журналіста-розслідувача Яна Куцяка і його наречену знайшли мертвими в їхньому будинку в населеному пункті Велька Мача біля міста Трнава. За даними поліції, журналіст помер від пострілу в груди, а його дівчина – в голову. Як заявила поліція, вбивство було скоєно в період між 22 і 25 лютого, і пов'язане з професійною діяльністю загиблого.

Куцяк публікував матеріали про зв'язки членів словацького уряду з італійською мафією.

1 березня поліція затримала сімох італійців, підозрюваних у вбивстві Куцяка, але незабаром їх звільнили без пред'явлення звинувачень.

Головний державний радник Марія Траскова і секретар Ради безпеки Вільям Ясан, які були фігурантами розслідувань Куцяка, подали у відставку.

Докладніше читайте у спеціальному матеріалі DT.UA "Перше вбивство журналіста в історії Словаччини: головне".