UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Сирії опозиційні групи об'єдналися у "Фронт національного визволення"

Створено найбільше збройне формування сирійської опозиції.

У Сирії 11 опозиційних угруповань, які ведуть боротьбу проти режиму Башара Асада, прийняли рішення про об'єднання. Підконтрольні "Сирійській визвольній армії"(СВА) загони заявили, що вони об'єдналися в новий "Фронт національного визволення". Про це повідомляє інформаційне агентство "Анадолу". Нове збройне формування, що включає 30 тисяч бійців, стане найбільшим загоном опозиції, які воюють проти офіційних сирійських сил. Мета створення "Фронту" – об'єднати ланки СВА, які діють в північно-західній сирійській провінції Ідліб, під одним командуванням.

Лідером "Фронту національного визволення" призначений один з командирів угруповання "Файлак Шам" Фаділь Аллах Аль-Хаджі, а його заступником – Сухайп Лейюш з "Армії Насера".

Раніше про об'єднання і створення "Армії порятунку" заявили деякі з підконтрольних СВА збройних формувань, що діють у південних сирійських провінціях Дераа і Кунейтра. Ця заява послідувала з'явилася після повідомлення про підготовку силами режиму Башара Асада наступу на підконтрольні СВА території на півдні країни.

Варто додати, що СВА складається з невеликих локальних організацій і по суті є альянсом опозиційних угруповань.

Громадянська війна в Сирії почалася в 2011 році, після того, як військові відкрили вогонь по учасниках антиурядових протестів.

Події в Сирії характеризуються великими жертвами серед мирного населення. Так, за даними ООН, лише у 2017 році в Сирії загинули понад 900 дітей. За даними Сирійської правозахисної групи, з березня 2011 року в таборі загинуло понад 217 тисяч цивільних осіб. Ще рік тому кількість біженців із Сирії перевищила 5 млн осіб.

Сили Башара Асада звинувачують, зокрема, у застосуванні хімічної зброї. Так, 14 квітня цього року збройні сили США, Великобританії і Франції завдали ракетного удару по місцях виробництва і розробки зброї масового знищення.

Багаторазові переговори про встановлення миру в країні не приносять результатів через постійні порушення досягнутих домовленостей учасниками конфлікту.