У китайському Шанхаї в понеділок встановили бар’єри навколо центральної частини міста, де напередодні сотні людей вийшли на протести проти жорстких заходів щодо COVID-19. Центр міста посилено патрулює поліція, як пішо, так і на транспорті.
Як пише Reuters, магазини та кафе в центральному районі найбільшого китайського міста попросили закрити.
Китайські державні ЗМІ не згадували про протести у своїх матеріалах, однак закликають громадян дотримуватися правил COVID.
Багато аналітиків кажуть, що Китай навряд чи знову відкриється раніше березня або квітня.
«Демонстрації не становлять неминучої загрози існуючому політичному порядку, але вони означають, що нинішня комбінація політики щодо COVID більше не є політично стійкою», — пишуть аналітики Gavekal Dragonomics у записці.
Негативна реакція на обмеження проти проти COVID вказує на невдачу зусиль Китаю щодо поширення вірусу, який досі заражає рекордну кількість людей після початку пандемії.
Так, за минулу добу в Китаї офіційно зафіксували новий максимум щоденних заражень коронавірусною інфекцією.
"Сьогодні у Китаї заявили, що зафіксували за добу 40 052 випадків COVID-19, проти 39 506 випадків напередодні", - йдеться у повідомленні.
Політика нульової боротьби з COVID-19 офіційно вказує на нульову смертність на фоні тисяч інфікованих. Однак це сталося ціною обмеження багатьох мільйонів людей на довгі періоди перебування вдома та значних збоїв в економіці.
Як зазначає Reuters, вВідмова від політики “нульового зараження” означала б відмову від політики, яку відстоював Сі. Експерти кажуть, що це також ризикує перевантажити систему охорони здоров’я та призвести до широкого поширення захворювань і смертей у країні з сотнями мільйонів людей похилого віку та низьким рівнем імунітету до COVID.
Нагадаємо, на вихідних у низці китайських міст пройшли масштабні акції протесту та зіткнення із поліцією через ковідні обмеження. Каталізатором протестів стала пожежа в квартирі в місті Урумчі на заході країни минулого тижня, внаслідок якої загинули 10 людей.