UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Саудівській Аравії жінки вперше сіли за кермо офіційно

Королівський указ, який скасовує заборону на водіння автомобілів жінками, набув чинності в ніч з суботи на неділю.

У Саудівської Аравії у неділю, 24 червня, набув чинності королівський указ, що скасовує багаторічну заборону на водіння автомобілів жінками, повідомляє AP. З півночі неділі мешканки Саудівської Аравії вперше змогли сісти за кермо офіційно – раніше деякі з них керували авто без прав, протестуючи проти відповідної заборони.

Раніше Саудівська Аравія була єдиною країною світу, в якій діяла заборона на водіння автомобілів жінками. Активісти обох статей домагалися її зняття понад 30 років. Супротивники заборони проводили різні акції, збирали підписи під зверненнями до керівництва країни з проханням скасувати її. Деякі жінки на знак протесту водили автомобілі без прав, що загрожувало їм штрафом або адміністративним арештом.

Незважаючи на зняття заборони, не всі жінки Саудівської Аравії поспішають сісти за кермо. Частина з них має особистого водія і сприймають зняття заборони виключно як акт відновлення власних прав, частина не встигла закінчити курси водіння для жінок, що відкрилися в країні лише три місяці тому.

Жительки королівства публікують у соціальних мережах фото з водійськими правами та у салонах автомобілів. Деякі чоловіки продовжують виступати проти цього дозволу, але є й ті, хто відкрито підтримує право жінок на водіння автомобіля.

Саудівська Аравія до останнього часу залишалася єдиною країною в світі, де жінки не мали права самостійно водити автотранспорт. Однак у 2017 році жінкам дозволили керувати не лише легковими автомобілями, але також мотоциклами та вантажівками з 2018 року.

Крім того, у жінок з'явилася можливість відвідувати футбольні матчі та кінотеатри, а також самостійно реєструвати та вести бізнес.

У грудні 2015 року в Саудівській Аравії відбулися муніципальні вибори, в яких вперше брали участь жінки. Жінкам дозволили також висуватися в якості кандидатів. Рішення дозволити жінкам брати участь у виборах ухвалив нині покійний король Абдалла у 2011 році. У 2013 році він призначив 30 жінок у консультативну асамблею Меджліс аш-Шура. Іншим декретом було встановлено, що жінки відтепер мають становити щонайменше п'яту частину ради зі 150 чоловік.