UA / RU
Підтримати ZN.ua

У розвинених країнах зростає розрив між доходами багатих і бідних - AFP

10% найбагатших людей заробляють в 9,6 разів більше, ніж 10% найбідніших.

У більшості економічно розвинених країн світу розрив між доходами багатих і бідних досяг рекордного рівня, повідомляється в дослідженні Організації економічного співробітництва і розвитку, яке наводить Agence France-Presse.

На даний момент в більшості країн-членів ОЕСР розподіл доходів серед населення відбувається таким чином, що 10% найбагатших людей заробляють в 9,6 разів більше, ніж 10% найбідніших. Це рекордний показник за останні 30 років. Наприклад, в 1980-х роках це співвідношення було 7 до 1.

До 2012 року в розвинених країнах 1% найбагатших людей отримували 18% всіх доходів у державі, в той час, як на 40% з достатками нижче середнього прийшлось всього 3% національних доходів.

"Ми досягли найвищої точки. Нерівність у країнах ОЕСР досягла найвищих показників з початку моніторингу" – заявив генеральний секретар організації Анхель Гурріа.

Така сильна нерівність заважає економічному зростанню, національні уряди повинні знайти економічні і соціальні аргументи для вирішення цієї проблеми, додав Гурріа.

Однією з причин зростання фінансової нерівності в ОЕСР називають зростання кількості пропозицій тимчасової роботи, а також часткової зайнятості. За даними організації, в період з 1995 по 2013 роки приблизно половина пропозицій роботи в країнах-членах ОЕСР відносилася до однієї з цих категорій.

У доповіді також відмічається зниження рівня освіти та професійних навичок в сім'ях з низькими доходами, а це, на думку дослідників, призводить до втрати потенціалу і зниження соціальної мобільності.

Також у дослідженні йдеться про суттєві відмінності в доходах жінок і чоловіків, жінки в середньому отримують на 15% менше доходів, ніж чоловіки.

Для вирішення проблеми поглиблення фінансової нерівності дослідники пропонують використовувати механізм перерозподілу податків таким чином, щоб більш заможні люди і більш успішні компанії платили більше податків. Також для боротьби зі зростанням дохідної нерівності ОЕСР закликає країн-членів заохочувати людей підвищувати кваліфікацію та інвестувати у свою освіту прогягом всієї трудової діяльності.

Найбільший розрив у доходах серед країн-членів ОЕСР відзначається в Туреччині, Мексиці, Чилі, США і Ізраїлі, в той час, як найнижчий – у Данії, Словенії, Словаччини і Норвегії.

ОЕСР є міжнародною економічною організацією, яка діє з 1948 року. Її членами є 34 країни світу, в тому числі багато країн ЄС, а також Австралія, Ізраїль, Ісландія, Канада, Мексика, Нова Зеландія, США, Туреччина, Швейцарія, Чилі, Південна Корея і Японія.

Україна співпрацює з ОЕСР з 1997 року, але не є членом організації. У березні 2014 року ОЕСР призупинила переговори про вступ РФ до складу організації, засудивши агресію Росії проти України.