У вузах Росії під виглядом серії лекцій була проведена оцінка протестного потенціалу студентів та викладачів, після чого аналітичні довідки надійшли в органи державної влади, заявив керівник Інституту стратегічних досліджень та прогнозів при РУДН Микита Данюк на Конгресі проректорів вузів з виховної роботи, який відбувся в Москві.
Як передає "КоммерсантЪ", мова йде про освітню програму "Сценарії майбутнього Росії" - серію науково-просвітницьких лекцій "з питань протидії деструктивним політичним силам". За словами Данюка, за два роки він і його колеги відвідали з цими лекціями більше 40 московських і десяти регіональних вузів. Під час лекцій студентів закликали відкрито висловити свої погляди на політичні питання і вступати в дискусію. "У колі колег співробітник РУДН зізнався, що справжня мета такого турне - оцінка "протестного потенціалу" студентів і викладачів", - сказано в повідомленні видання.
Данюк заявив, що "за результатами цього проекту були складені довідки для службового користування, у тому числі для представників органів державної влади, а також певних спеціалізованих структур". За його словами, "на жаль, на рівні професорсько-викладацького складу не відкрито, але не соромлячись відбувається деструктивна пропаганда антидержавних ідей".
Зазначається, що проект лекцій "Сценарії майбутнього Росії" реалізують за участю руху "Антимайдан".
Раніше аналітичний центр European Council in Foreign Relations у своєму звіті писав, що режим Путіна може бути повалений через рік. На думку експертів, Росія наближається до краху політичного режиму через надмірну концентрацію влади у руках президента і його оточення, політичну невизначеність, яка унеможливлює стратегічне планування розвитку країни, мілітаризація і загострення внутрішнього конфлікту між елітами.
Тим часом, видання Wall Street Journal пише, що Путін знає, що у нього проблеми з невдоволенням росіян.