UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії думають внести в санкційний список співробітників Charlie Hebdo

В Держдумі просять включити французьких карикатуристів у "чорний список" довічно.

Депутат Державної думи Росії Вадим Соловйов (КПРФ) підготував звернення до МЗС РФ з проханням включити в санкційні списки співробітників журналу Charlie Hebdo, які розмістили карикатури на тему авіакатастрофи Airbus A321 в Єгипті.

Російський депутат вважає, що після цього громадяни Франції, а також влада країни, які, на його думку, ніяк не відреагували на вчинок журналістів, зроблять висновки з того, що сталося.

"Це блюзнірське і аморальну поведінку співробітників журналу Charlie Hebdo. Адже вони не могли не знати, що трагедію переживає вся наша країна, сотні сімей, які втратили своїх близьких, дітей, батьків. Так поводяться люди, для яких немає нічого святого, які на крові намагаються отримати для себе дивіденди", - сказав Соловйов.

На його думку, Charlie Hebdo образив всіх громадян Росії, тому співробітники журналу заслуговують довічного включення в "чорні списки" РФ.

Читайте також: У Росії проти співробітників Charlie Hebdo можуть відкрити кримінальну справу

7 січня в редакції Charie Hebdo стався резонансний теракт: двоє мусульман, незадоволених карикатурами на пророка Мухаммеда, влаштували бійню в офісі видання. Загинуло 12 осіб: 10 журналістів, включаючи головного редактора видання Стефана Шарбоньє, а також двоє поліцейських, що охороняли будівлю. Терористи - брати Шериф і Саїд Куаши - втекли з місця злочину. Через два дні, 9 січня, поліція і силовики заблокували їх у друкарні в місті Даммартен-ан-Гоель неподалік від французької столиці. Брати Куаши взяли одного заручника. Під час штурму будівлі їх було ліквідовано, заручник не постраждав.

Незважаючи на подію, випуск Charlie Hebdo продовжився, журнал як і раніше у вкрай різкій манері продовжує обігравати резонансні теми. У вересні видання опублікувало карикатуру на сирійського хлопчика Айлана Курді, потонулого, коли човен з сирійськими біженцями перекинувся біля берегів Туреччини. Фотографії лежить на узбережжі мертвого дитини, якій, за різними даними, було три або чотири роки, облетіли багато світових ЗМІ.

Нагадаємо, в ніч на четвер ЗМІ розповсюдили інформацію, що розвідка США дізналася про бомбу на борту А321 завдяки перехопленню даних. Імовірно бомбу заклали прихильники "Ісламської держави" або пов'язані з ним угруповання. Тим не менше, посол Російської Федерації в Єгипті заперечує теракт на борту А321.

Зазначимо, розшифровка бортових самописців А321 не допомогла встановити причину аварії. Протягом двадцяти хвилин польоту всі системи літака працювали в штатному режимі. Потім відбулася подія, що спричинила одномоментне відключення фіксації всіх параметрів роботи систем А321.

Пасажирський лайнер російської компанії "Когалимавіа", який прямував з Шарм-ель-Шейха до Санкт-Петербурга, зазнав аварії через 23 хвилини після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. Всі 224 людини, що знаходилися на борту, загинули. Серед них було 25 дітей.