UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії бізнесу стане дорожче судитися з державою – ЗМІ

Мін'юст РФ має намір "підняти ціну" для оскарження рішень суду.

Міністерство юстиції 3 розробило законопроект "Про внесення змін в АПК та статтю 30.13 Кпап", який пропонує застосовувати більш суворі норми Арбітражного процесуального кодексу, повідомляє РБК.

На сьогоднішній день в РФ забороняється судам більш високої інстанції посилювати покарання для компаній, які намагаються оскаржити судові рішення, навіть якщо суд прийде до висновку, що спочатку можна було покарати компанію суворіше.

"Перекваліфікувати статтю Кпап (Кодекс про адміністративні правопорушення – прим. ред.) на більш тяжку у касації не можна, але після прийняття законопроекту це можна буде зробити, так само як і направити справу на новий розгляд з-за неправильного застосування норм Кпап", - сказав керівник експертно-правової служби уповноваженого з захисту прав підприємців Бориса Титова Олексій Рябов

За його словами, якщо законопроект Мін'юсту РФ візьмуть, то крім штрафів бізнес додатково "покарають" судовими витратами, які при штраф в 50 тисяч руб. можуть в чотирьох інстанціях доходити до 500 тисяч руб. і більше.

"Представники малого і середнього бізнесу, які вже зараз найчастіше не в змозі залучати кваліфікованих юристів для захисту своїх інтересів в судах, виявляться практично беззахисними перед особою професійних юристів держструктур", - підкреслив Рябов.

Читайте також: "Дочкам" 5-ти російських банків заборонили вести в Україні окремі види діяльності

Раніше повідомлялося, що іноземні топ-менеджери йдуть з Росії через агресію РФ в Україні. Так, у 2014 році з ради директорів "Роснафти" пішов громадянин США Джон Мак, колишній генеральний директор і голова ради директорів Morgan Stanley.

У тому ж році свої посади також залишили незалежний директор "Енел ОГК-5" Джеральд Рохан, колишній голова департаменту енергетики PricewaterhouseCoopers в Росії, незалежний директор "Северсталі" і Ощадбанку Рональд Фріман, а також колишній незалежний директор ГК ПІК Стюарт Тіммінс, який раніше був головою російського представництва Hines.