UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії знову звинуватили Німеччину в "приховуванні справжніх обставин" отруєння Навального

Російська влада продовжує риторику про непричетність до отруєння Навального, коли розслідування Bellingcat показало зворотне

Генеральна прокуратура РФ направила в Німеччину черговий запит через ситуацію з отруєнням російського опозиціонера Алєксєя Навального, якого заарештували в Росії після повернення в країну з Берліна.

У Генпрокуратурі РФ заявили, що Німеччина відхилила «більшу частину клопотань російського слідчого органу» і що передані протоколи допитів Навального і його дружини Юлії «виявилися незмістовними».

У Москві вважають, що це «повне невиконання російських запитів про правову допомогу з формальних підстав», йдеться в повідомленні.

Відомство також звинуватило Німеччину в «приховуванні справжніх обставин події» і вимагає відповісти на раніше надіслані запити.

Читайте також: Європарламент готує резолюцію з відмовою від "Північного потоку-2" і санкціями через Навального

Раніше

19 січня «Фонд боротьби з корупцією» Алєксєя Навального опублікував розслідування про секретну резиденцію президента РФ Владіміра Путіна на мисі Ідокопас під Геленджиком. Матеріал «Палац для Путіна. Історія найбільшої хабара» вийшов наступного дня після арешту Навального.

Офіційна площа резиденції - 17 691 квадратний метр, це найбільш секретний і захищений об'єкт у Росії. Тут є власні порт і церква, охорона і прикордонний пункт, свій пропускний режим, своя безпольотна зона.

Нагадаємо, в 2014 році агентство Reuters опублікувало велике розслідування про палац Путіна під Геленджиком. Будівництво об'єкту розпочалося в 2005 році, під час другого президентського терміну Путіна.

Частково гроші на нього (близько 1 млрд доларів) взяли з програми будівництва і оснащення високотехнологічних лікарень, частину коштів дали «дві заможні людини з оточення Путіна», зокрема співвласник банку «Росія» Ніколай Шамалов.

У 2011 році палацовий комплекс продали бізнесменові Алєксандру Пономаренку за 350 млн доларів. Але розслідувачі стверджують, що вся операція з «продажу палацу» була фікцією і юридичної вивертом, щоб заспокоїти громадськість. Насправді його єдиним власником був і залишається Владімір Путін.

17 січня опозиціонер Алєксєй Навальний повернувся в Росію з Німеччини. У берлінській клініці «Шаріте» політик проходив курс лікування і реабілітації після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новачок».

При проходженні паспортного контролю Навального затримали на тій підставі, що він 29 грудня був оголошений в розшук як порушник умов випробувального терміну.

На наступний день після затримання Навального заарештували на 30 днів, засідання суду організували прямо в поліцейській дільниці.

Євросоюз засудив дії Кремля, а Литва, Латвія та Естонія закликали ЄС посилити санкції проти Росії.

Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний» в ZN.UA.