UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії зареєстрували юрособу «ЧВК Вагнер центр»

Проте бенефіціари «товариства» приховані.

У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб Росії зареєстрували акціонерне товариство "ЧВК Вагнер Центр". Як пише "Російська служба ВВС", власники акцій нової компанії не відомі, але товариство "прописане" в будівлі однойменного бізнес-центру, побудованого Євгенієм Пригожиним у Петербурзі.

Платник податку з назвою "ЧВК Вагнер центр" внесений до ЄРДЮО РФ 27 грудня у формі непублічного акціонерного товариства зі статутним капіталом 10 тисяч рублів (приблизно 145 доларів США). Гендиректором вказано Алєксєя Тенсіна, який раніше очолював основний виробничий майданчик концерну "Калашников" в Іжевську.

Юридична особа має право укладати правочини, наймати співробітників, отримувати державні замовлення та гранти, не розкриваючи своїх бенефіціарів.

Офіційно "товариство" займається "консультуванням з питань комерційної діяльності та управління", а також може займатися діяльністю від книговидання, наукових розробок до оренди та лізингу водного та повітряного транспорту.

Компанія зареєстрована за адресою офісного комплексу "ЧВК Вагнер центр", директором якого є особисто Пригожин. Там проводять так звані "патріотичні заходи" "з метою підвищення обороноздатності Росії".

Цікаво, що абревіатура ЧВК у зареєстрованій назві "ЧВК Вагнер Центр" не розшифровується. "Російська служба ВВС" зазначає, що в РФ є ще близько 30 компаній з використанням цієї абревіатури, від "приватної російською "частной") ветеринарної клініки", до "Челябінської виховної колонії".

У той же час шість компаній, що займаються охороною, розслідуваннями та системами безпеки та діяльністю колекторських агентств, з 2014 року офіційно вказували при реєстрації повну назву "Частная военная компания".

Читайте також: Найманець ПВК “Вагнер” втік із Росії до Норвегії і вже дає свідчення проти Євгена Пригожина та ПВК

Нагадаємо, що восени 2022 року Пригожин відкрито визнав, що є засновником приватної військової компанії "Вагнер", яка воює в Україні, яка вербує ув'язнених і вивозить їх на фронт.

У той самий час створення приватних військових компаній законодавством Росії не передбачено.

Як відомо, ПВК Вагнера  бере активну участь у спробах РФ захопити українські міста Бахмут і Соледар, проте бойовики зазнають великих втрат.