UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії заблокували ще один правозахисний сайт

Ресурс відлежував інформацію про політичні репресії у Росії.

У РФ Роскомнагляд заблокував сайт правозахисного проекту "ОВД-Інфо".

Про це повідомляється на сайтах Роскомнагляду та "ОВД-Інфо".

Так, згідно з даними універсального сервісу перевірки обмеження доступу до ресурсів Роскомнагляду, рішення про обмеження доступу до сайту було винесено Луховицьким судом Московської області 20 грудня.

При цьому на сайті з'явилася заява, що жодних офіційних повідомлень про перевірку прокуратури або вимог видалити будь-який протиправний контент його представники не отримували, як не отримували інформації про засідання суду або про блокування сайту.

"Ми вважаємо це скритне блокування актом державної цензури, мета якого — зупинити нашу роботу. Ми не визнаємо цензуру і продовжимо роботу проекту. Ми обов'язково оскаржуватимемо рішення суду і зробимо все можливе, щоб ви завжди мали доступ до наших новин, сервісів, правових інструкцій та іншим матеріалам", - йдеться у заяві "ОВД-Інфо".

Проте у Роскомнагляді підтвердили, що проект "ОВД-Інфо" заблокований за пропаганду тероризму та екстремізму.

"Адміністраціям соціальних мереж спрямовані вимоги щодо необхідності видалення акаунтів організації", - йдеться у повідомленні відомства.

Раніше Мін'юст РФ вніс проект "ОВД-Інфо" до Реєстру незареєстрованих громадських об'єднань-іноагентів.

Читайте також: У Росії встановили "суверенний інтернет". Китайський сценарій стартував – "Нова газета"

"ОВД-Інфо" - це правозахисний медіапроект, присвячений політичним переслідуванням у Росії, який публікує інформацію про затримання на публічних акціях та інші випадки політпресингу, надає юридичну допомогу затриманим на мітингах.

Раніше повідомлялося, що Держдума Росії ухвалила в законопроект про позасудове блокування сайтів, які продають підроблені документи: дипломи про вищу освіту, військові квитки, права водія, сертифікати про вакцинацію.

Також можна буде блокувати сайти за неправдиві повідомлення про акти тероризму.

Також повідомлялося, що ФСБ Росії опублікувала наказ із переліком відомостей, які "можуть бути використані іноземцями проти безпеки Росії". Такою є офіційна версія нових обмежень у РФ.

Справа в тому, що в списку немає даних, які були б таємною чи секретною інформацією. І лише на думку ФСБ, інформація може «потенційно використовуватись проти державної безпеки іноземними державами та організаціями».