UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії проблеми зі здобуттям сертифікату безпеки Nord Stream 2

Будівельні роботи з Nord Stream 2 тимчасово припинено.

Прокладення другої гілки Північного газопроводу, що з’єднає Росію з Німеччиною дном Балтійського моря, Польща та США критикують як інвестицію, що загрожує енергетичній безпеці країн Європейського Союзу.

За повідомленням української служби Польського радіо Росія має проблеми з отриманням сертифікату технічної безпеки газопроводу Nord Stream 2.

Російські ЗМІ інформували, що норвезька компанія DNV GL, яка перевіряла технічну безпеку, відмовилася обслуговувати цей проєкт.

Будівельні роботи, пов’язані з Nord Stream 2, тимчасово припинено рік тому після того, як США оголосили введення санкцій проти компаній, які беруть участь у цьому проєкті. Російський концерн Ґазпром разом із європейськими партнерами оголосив, що трубопровід готовий на 94 відсотки і буде завершений. 

Норвезька компанія DNV GL, яка мала видати сертифікат технічної безпеки, визнала, що проведення інспекції суден, які обслуговують проєкт, було би порушенням американських санкцій і означало би міжнародні проблеми.

Читайте також: У США вимагають зупинити "Північний потік-2" через отруєння Навального

Роботи, пов’язані з прокладенням труб на дні Балтійського моря, припинено і до жодної компанії не застосовано санкцій США. Наразі визначені лише загрози санкцій, щоб примусити відповідальні за це органи замислитися, чи завершення інвестиції взагалі є можливим.

Польща виступає проти створення будови Nord Stream 2. Польські експерти стверджують, що цей проєкт узалежнює європейський ринок від постачання сировини з Росії та створює загрозу для енергетичної безпеки Європейського Союзу.

Оператор будівництва "Північного потоку-2" Nord Stream 2 AG нарахував понад 120 компаній, які потрапляють під нові розширені санкції США проти газопроводу.

У Nord Stream 2 AG досі впевнені у вводі газопроводу в експлуатацію.

Раніше датське енергетичне агентство (DEA) 1 жовтня дозволило експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2" в своїх водах.

Експлуатація газопроводу можлива виключно після виконання умов, прописаних в дозволі на будівництво.

Введення газопроводу в експлуатацію може відбутися тільки в разі успішного випробування хоча б однієї з ліній трубопроводу, а потім вона повинна бути верифікована.

Компанія Nord Stream 2 AG подавала заявку на отримання дозволу на експлуатацію газопроводу ще 18 листопада 2019 року.

Нагадаємо, в кінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва російського газопроводу "Північний потік - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.

Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому".