UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії призупинив роботу Слов'янський НПЗ після атаки дронів

Були “прильоти”.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Слов'янський нафтопереробний завод (ТОВ "Слов'янськ ЕКО") у Краснодарському краї РФ призупинив роботу після нічної атаки безпілотників. Про це повідомляє INTERFAX.RU, посилаючись на слова директора з комплексної безпеки групи компаній "Слов'янськ ЕКО" Едуарда Труднєва.

Читайте також: Росія знайшла величезні запаси нафти і газу на "чужій" території Антарктиди і готується до видобутку ‒ The Telegraph

"Завод зараз зупинено. Збитки оцінюємо, працюють силові відомства", - заявив він.

За словами Труднєва, були “прильоти”.

Наразі невідомо, коли робота заводу відновиться. 

"Слов'янськ ЕКО" здійснює первинну та вторинну переробку нафти. Нафтопереробне підприємство постачає нафтопродукти як на експорт, так і для внутрішнього російського ринку. Ключовий актив підприємства – Слов'янський НПЗ у Слов'янську-на-Кубані, потужність якого 5,2 млн тонн на рік.

Це вже не перший "приліт" по цьому заводу.

Читайте також: Дрони підпалили ще одну нафтобазу у Краснодарському краї РФ

Повідомлялося, що в ніч на 19 травня ударні безпілотники атакували об'єкти на території Слов'янського та Кущівського районів Краснодарського краю РФ. Росіяни заявили про щонайменше десять дронів.

У Кущівському районі після падіння одного з БПЛА виникло локальне загоряння. У Слов'янську-на-Кубані один із безпілотників упав на території НПЗ. 

Читайте також: Путін оголосив про новий нафтопровід до Китаю – паралельно з існуючою на папері «Силою Сибіру 2»

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), квітневий експорт нафти й нафтопродуктів з Росії впав до рівня, який востаннє спостерігався наприкінці 2023 року, на тлі атак безпілотників на НПЗ й запланованого скорочення видобутку.

Водночас, як кажуть аналітики, атаки безпілотників вплинули на російські нафтопереробні заводи менше, ніж очікувалося — РФ продовжує отримувати доходи від поставок енергоносіїв, надалі фінансуючи війну. Про те, що потрібно зробити, аби перекрити енергетичний “кровотік” агресора, читайте в статті директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира ОмельченкаЧому нафтопереробка РФ — законна ціль війни”.