UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії почали ліквідацію компанії Медведчука

Тієї самої, через яку він отримав підозру по одному з епізодів

У Росії запустили процедуру ліквідації компанії «Нові проекти», що володіє ліцензією на видобуток нафти і газу на ділянці «Глибока» в окупованому Криму. Служба безпеки України і Офіс генпрокурора пов'язують цю компанію з народним депутатом України від ОПЗЖ Віктором Медведчуком, якому вручили підозру в державній зраді. Про це йдеться в розслідуванні журналістів проекту «Схеми».

Так, по одному з епізодів звинувачення, компанія «Нові проекти» фігурує в підозрі по «незакінченому замаху на розграбування національних цінностей на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим».

«Схеми» показали відповідний запис в реєстрі юридичних осіб Росії, зроблений наступного дня після того, як Медведчуку вручили підозру.

Згідно виписки, 12 травня 2021 реєстраційні органи почали процедуру ліквідації компанії «Нові проекти», що володіє російською ліцензією на видобуток нафти і газу на ділянці «Глибока», яка до анексії Криму контролювалася Україною.

Причиною ліквідації компанії в реєстрі вказано: «Ухвалення реєструючим органом рішення про майбутнє виключення юридичної особи з ЄДРЮО (наявність в ЄДРЮО (російською Єдиному державному реєстрі юридичних осіб - ред.) Відомостей про юридичну особу, щодо яких внесено запис про недостовірність)».

«У виписці на компанію на 14 травня 2021 року існує запис №19 з жовтня 2020 року, про те, що інспектори Федеральної податкової служби Росії встановили певну недостовірність даних. Якщо брати виписку на компанію на початок травня - в ній відсутній запис №19. Це може вказувати на те, що його внесли заднім числом», - повідомляють «Схеми».

При цьому ліцензія на геологічне вивчення, розвідку і видобуток корисних копалин на ділянці «Глибока» компанії «Нові проекти» все ще залишається дієвою до 2046 року.

Раніше повідомлялося, що на народного депутата Віктора Медведчука одягли електронний браслет.

За день до цього, 13 травня, суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Нагадаємо, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда пояснив, що Медведчуку поки не інкримінують фінансування тероризму, оскільки окупанти в Криму і РФ не визнані терористичними організаціями. Однак це питання розглядається.

Нагадаємо, що Печерський районний суд Києва відпустив народного депутата України Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт.

Запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту обрано до 9 липня 2021 року включно. Суд поклав на Медведчука наступні зобов'язання: не залишати Київ і Київську область без дозволу слідчого і прокурора, повідомляти слідчого і прокурора і суд про зміну місця проживання або місця роботи, утримуватися від спілкування з підозрюваними і свідками.

Суд також зобов'язав Медведчука здати документи для виїзду за кордон і носити електронний засіб контролю (браслет).

11 травня СБУ прийшла з обшуками в будинок і офіс Віктора Медведчука, однак самого його не застали. Медведчуку і його соратнику по партії Тарасу Козаку повідомили про підозру за трьома епізодами державної зради і замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму. За даними СБУ, Тарас Козак ховається в Росії.

У матеріалі «Підозра Медведчуку і Козаку: головне» ZN.UA зібрало ключові моменти про справу двох депутатів від «ОПЗЖ».