Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв поставив підпис на постанові, яка дає російському уряду право утаємнити частину даних у російському Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, зокрема, щодо російських компаній у Криму, повідомляє 10 червня "Крим. Реалії".
У Єдиному реєстрі, серед іншого, містяться відомості про співвласників, керівників і ліцензії певної компанії. Якщо раніше ці відомості перебували у відносно вільному доступі, то тепер для трьох категорій компаній доступ до цієї інформації закритий – не можна буде отримати інформацію щодо компаній, щодо яких діють іноземні санкції, компаній-виконавців державного оборонного замовлення і компаній, які знаходяться, працюють або зареєстровані у анексованому Криму.
В останньому випадку буде утаємнено інформацію щодо філій та представництв юридичної особи у окупованому Криму, а також інформацію щодо співвласників, керівників компанії та ліцензії, які має фірма.
5 червня постійні представники країн ЄС в Раді Євросоюзу схвалили продовження санкцій проти Росії ще на рік. Відповідну пропозицію 3 червня внесла на розгляд глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні. Згідно з документом, ЄС "не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя".
Перші санкції проти Росії за анексію Криму Євросоюз запровадив у березні 2014 року. Згодом до них додалися санкції за російську агресію в Донбасі і захоплення трьох українських кораблів з екіпажем 25 листопада в Керченській протоці.
З червня 2014 року Рада ЄС прийняла обмежувальні заходи в якості реакції на незаконну анексію Криму і Севастополя Росією, які діють у відношенні фізичних і юридичних осіб ЄС і обмежені територією Криму і Севастополя.
Санкції включають заборону на імпорт продукції з анексованого Криму чи Севастополя в ЄС, інвестиції в регіон, туристичні послуги на півострові (зокрема, європейські круїзні судна не можуть заходити в порти на півострові, крім надзвичайних ситуацій), експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання у Криму у транспортній, телекомунікаційній та енергетичному секторах, а також пов'язаних з розвідкою і видобутком нафти, газу та мінеральних ресурсів. Також ЄС забороняє надавати технічну допомогу, посередницькі, будівельні або інженерні послуги, пов'язані з інфраструктурою в цих секторах.