Рада Європи засудила арешт російського опозиціонера Алєксєя Навального. У зверненні, оприлюдненому на сайті відомства, зазначено, що рішення щодо політика суперечить міжнародним зобов'язанням Росії з прав людини.
"Пана Навального не слід було заарештовувати і судити в першу чергу, тому що кримінальне засудження, яке послужило підставою для сьогоднішнього покарання у вигляді позбавлення волі, вже було визнано Європейським судом з прав людини свавільним і явно необґрунтованим. Цим рішенням російська влада не тільки ще більше посилює порушення прав людини, як це вже встановлено Європейським судом з прав людини, вона також подає сигнал, що підриває захист прав усіх російських громадян і впливає на цілісність європейської системи людських прав захист прав", - йдеться в заяві.
Там також сказано, що в Росії повинна знову панувати атмосфера поваги до людини на основі міжнародних стандартів.
17 січня опозиціонер Алєксєй Навальний повернувся в Росію з Німеччини. У берлінській клініці «Шаріте» політик проходив курс лікування і реабілітації після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новічок».
При проходженні паспортного контролю Навального затримали на тій підставі, що він 29 грудня був оголошений в розшук як порушник умов випробувального терміну.
На наступний день після затримання Навального заарештували на місяць, засідання суду організували прямо в поліцейській дільниці.
2 лютого його засудили до 3,5 років позбавлення волі за «неодноразове порушення громадського порядку» після умовного засудження. З терміну відняли 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців.
Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний» у ZN.UA.