UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Путіна "не знають" про продаж золота Венесуели

Продаж золотих запасів Венесуели, це "суверенне право республіки та її внутрішня справа", заявляє Пєсков.

Речник Адміністрації президента Росії Дмитро Пєсков в п'ятницю заявив про те, що в Кремлі не мають відношення до продажу Центробанком Венесуели 15 тонн золотих запасів в Об'єднані Арабські Емірати.

Він додав, що продаж золотих запасів Венесуели, це "суверенне право республіки та її внутрішня справа".

"Ні Кремль, ні уряд до цього відношення не мають, і я не маю якоїсь інформації, щоб хтось до цього мав відношення", - сказав Пєсков.

Напередодні агентство Reuters з посиланням на джерела повідомило, що в найближчі дні Центральний банк Венесуели, підконтрольний уряду чинного президента Ніколаса Мадуро, укладе операцію з продажу золота зі своїх золотих запасів ОАЕ, які придбають 15 тонн благородного металу всупереч всім вимогам США не мати справ з венесуельським золотом.

Президент США Дональд Трамп на початку січня першим серед світових лідерів визнав главу опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим главою держави. Росія визнає Ніколаса Мадуро.

Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти венесуельської державної нафтової компанії PDVSA. Дії США спрямовані на недопущення виведення коштів компанії президентом Ніколасом Мадуро і наближеними до нього особами. Потім уряд США надав лідеру опозиції Венесуели Хуану Гуайдо контроль над власністю на рахунках уряду і Центробанку Венесуели, які зберігаються в Сполучених Штатах.

Боротьба за контроль над Венесуелою, що володіє найбільшими в світі запасами нафти, посилилася завдяки новим санкціям США і правовим заходам, які можуть призвести до арешту Гуайдо.

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро.

Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".