Землетрус магнітудою 6,4 біля південного узбережжя Пуерто-Ріко, який стався 7 січня, ймовірно, найбільш руйнівний землетрус на острові за останні сто років.
Він не лише зруйнував інфраструктуру, але приніс потенційні економічні втрати, які Пуерто-Ріко потерпить в майбутньому через знищення туристичних визначних пам'яток і втрати значної частини туристичної галузі.
За даними сейсмічної мережі Пуерто-Ріко, подібний сильний землетрус був у Пуерто-Ріко в 1918 році. Він викликав цунамі, в результаті якого загинуло 116 осіб, а економічний збиток склав 4 мільйони доларів, що вдвічі перевищує річний бюджет всього острова, повідомляє CNN.
Потенційні економічні втрати від нинішнього землетрусу перевищують 100 мільйонів доларів.
Сьогоднішній землетрус є найбільш сильним в Пуерто-Ріко з 2014 року, магнітудою 6,4 такий стався в 61 милі на північний схід від острова. Цей землетрус на короткий час порушив електропостачання і завдав незначний збиток, оскільки відбувся далі від берега, ніж нинішній землетрус.
Цього разу зруйновані будинки - 255 осіб залишилися без даху над головою. 300 тисяч людей залишаються без водопостачання, є перебої з електрикою.
Повідомлялося про пошкодження деяких доріг, але не було повідомлень про значне пошкодження мостів і гребель. "Ми відреагували на багато складних ситуацій, і ми знову тут, і ми зробимо те ж саме, допомагаючи нашим людям рухатися вперед", - сказав Васкес.
Вчорашній землетрус в Пуерто-Ріко знищив одну з туристичних визначних пам'яток цієї острівної держави - кам'яну арку Пунта Вентана.
За словами Чака Уотсона, аналітика Enki, аналітичної групи по дослідженню стихійних лих, землетрус на південному узбережжі Пуерто-Ріко може коштувати острову до 3,1 мільярда доларів економічних втрат. Кошторис враховує шкоди як державної, так і приватної власності, а також втрату туризму, заробітної плати та бізнесу через перебої в подачі електроенергії. Уотсон сказав, що висока оцінка - через численні повторні поштовхи, вражаючі і без того слабкі конструкції, а також через тривалий вплив урагану "Марія". За даними Американського товариства інженерів-будівельників, досі не відновлена частина збитку, нанесеного інфраструктурі від шторму 2017 року.
"В Ірані стався землетрус менш ніж за 50 кілометрів від єдиної у країні атомної електростанції", - йдеться в повідомленні.
За даними Геологічної служби США, землетрус магнітудою 5,1 стався за 44 кілометри на південний схід від міста Боразджан на глибині 38 кілометрів. Епіцентр знаходиться за 45 кілометрів на схід від АЕС в Бушері.