UA / RU
Підтримати ZN.ua

У понеділок представлять імміграційну реформу Трампа, де скасовується візова лотерея

Також планується запровадити альтернативу програмі захисту від депортації незаконних іммігрантів, які приїхали в країну неповнолітніми.

У понеділок, 29 січня, Сполучені Штати готуються представити новий імміграційний законопроект, побудований на чотирьох засадничих елементах, повідомляє ТАСС з посиланням на заяву прес-секретаря Білого дому Сари Сандерс.

"Ця концепція буде включати в себе чотири обумовлених основоположних елемента: забезпечення безпеки на кордонах і усунення лазівок у законодавстві, припинення ланцюгової міграції (коли переїжджають члени сім'ї мігранта в країну, де він працює), скасування візової лотереї та перманентне рішення по DACA", - розповіла Сандерс.

За її словами, підготовці документу передували зустрічі Дональда Трампа з представниками Республіканської та Демократичної партій та чисельні дискусії щодо імміграційної реформи.

"Білий дім у понеділок поширить концепція законопроекту, що є компромісом, який можуть підтримати обидві партії. Ми закличемо Сенат внести документ на голосування", - зазначила Сандерс.

Разом із тим, вона відмовилася прокоментувати, яким чином адміністрація президента вирішила врегулювати питання з DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals). Програма, відома також як "Мрійники" (Dreamers), захищає від депортації нелегальних іммігрантів, які в'їхали на територію країни неповнолітніми.

У той же час президент США Дональд Трамп у середу, 24 січня, вперше заговорив про можливість "покоління мрійників" у майбутньому отримати громадянство США, повідомляє DW.

"Це відбудеться в певний термін, через 10 чи дванадцять років", - заявив лідер країни, виступаючи перед журналістами, тим самим, визнавши цих іммігрантів частиною американського суспільства.

Саме це питання в імміграційній реформі мало найбільше розбіжностей між республіканцями і демократами. Останні минулого тижня через це навіть відмовилися затверджувати резолюцію про продовження тимчасового фінансування федерального уряду, в результаті чого в країні протягом трьох днів тривав так званий "шатдаун", коли влади та держустанови через відсутність фінансування припинили роботу.

Нещодавно федеральний суд в Сан-Франциско в штаті Каліфорнія заблокував рішення Трампа щодо припинення програми DACA, таким чином, відтермінувавши можливу депортацію для понад 750 тисяч незаконних іммігрантів, які потрапили в США дітьми.