UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Польщі просять перемістити ще 1000 військових на кордон із Білоруссю

Нелегальні мігранти закидують польські патрулі камінням і петардами.

Головнокомандувач Прикордонної служби Польщі Томаш Прага звернувся до Міноборони з проханням передислокувати ще 1 000 військових на польсько-білоруський кордон, щоб захистити країну від потоку нелегальних мігрантів.

На пресконференції заступник голови Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Мацей Вонсік заявив, що нелегальними мігрантами керують білоруські прикордонники, пише Onet.

Читайте також: Білорусь розпочала навчання в області, що межує з Литвою та Польщею

«Міграційний тиск на білоруському кордоні продовжує зростати. Під контролем контрабандистів і спецслужб Білорусі та Росії мігранти прибувають з більш ніж 40 країн», - наголосив Вонсік.

За його словами, під час найбільшої спроби одночасного перетину кордону цього року взяли участь 93 людини, 88 із них затримали. Польських прикордонників щодня закидають камінням, петардами, пляшками та гілками.

«Білоруські прикордонники перетворилася зі служби, яка повинна захищати державний кордон, на злочинну організацію, яка організовує нелегальну міграцію і отримує з цього величезні прибутки. Там нічого не відбувається без відома і згоди Мінська", - зауважив командувач Томаш Прага.

Читайте також: Польща перекидає бойові гелікоптери до кордону з Білоруссю через інцидент з білоруськими вертольотами

За його інформацією, нелегальних мігрантів збирають на прикордонних постах або в прилеглих районах. Коли білоруська сторона вважає за доцільне спробу нелегального перетину кордону, цих осіб вивозять до межі двох країн. Групи мігрантів поводяться дуже агресивно.

«Наразі спроби нелегально перетнути кордон здійснили 19 тисяч людей. Протягом минулого року їх було менше 16 тисяч. У липні цього року ми досягли рекорду - майже 4 тисячі осіб намагалися потрапити у Польщу», - підсумував командувач прикордонної служби.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький попередив про подальші провокації, які можуть виникнути з боку східного кордону його країни з Білоруссю та Росією на тлі зростання напруженості між Варшавою та Мінськом.