UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Польщі запустили інформкампанію про табори смерті

Кампанія є англомовною та спрямована на міжнародну аудиторію.

В соціальних мережах, а також на офіційній сторінці канцелярії прем'єр-міністра Польщі, з'явилися ролики інформаційної кампанії German Death Camps ("Німецькі табори смерті"). Як повідомляється на сайті проекту, ідея кампанії не нова і почалася ще в 2015 році, її організатором є "Фонд традицій міст і сіл".

"Ми часто чуємо, що концентраційні табори були польськими. Такі заяви регулярно з'являються в європейській західній пресі і повторюються у фільмах, документах і книгах. Не можна дозволити, щоб історія знову сама себе повторила ", - сказано на сайті.

Кампанія є англомовною та спрямованою на міжнародну аудиторію. В її рамках вже зняли кілька коротких промо-роликів. Серед них - свідчення поляків, які самі були ув'язнені в нацистських таборах. Акцент у ролику робиться на тому, що табори були саме німецькими.

"Від початку і до кінця табору були німецькі. Не тільки нацистські, а просто-напросто німецькі ... Я не могла повірити, коли почула, що це були польські табори. Табори були німецькими ", - розповідають героїні відео.

У зв'язку з нещодавно прийнятим в Польщі законом про Інститут національної пам'яті кампанія стала по-новому актуальною. Сам закон передбачає кримінальну відповідальність для людей, які будуть використовувати термін "польські концтабори" і говорити про співучасть поляків в Голокості.

Як повідомлялося, у вівторок, 6 лютого, президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів". Правда він відразу повідомив, що відправив його для оцінки в Конституційний суд. Там мають оцінити чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань, а також положення карного характеру, які виникають з цього закону. Незадовго до цього Верховна Рада прийняла заяву у зв'язку з польським законом про "українських націоналістів" у якій засудила зміни до закону про Інститут національної пам'яті, наголошуючи в ній, що це суперечить змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща. Також ініціативу польських законотворців розкритикував Ізраїль, який сприйняв його як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення. У зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту. Розкритикували законопроект і в Держдепартаменті США, заявивши, що він може підірвати свободу слова й академічний дискурс у країні та закликали Польщу його переглянути.