UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Польщі запрацював відкритий реєстр особливо небезпечних ґвалтівників і педофілів

У ньому містяться дані 768 сексуальних злочинців.

У Польщі з 1 січня 2018 року запрацював відкритий реєстр найбільш небезпечних сексуальних злочинців, повідомляє Міністерство юстиції країни.

У відкритій частині реєстру містяться дані 768 ґвалтівників і педофілів. Зокрема імена, фотографії та адреси місць проживання осіб, які вчинили сексуальні злочини стосовно дітей і підлітків молодших 15 років.

При цьому в польському відомстві наголошують на тому, що публікація відповідних даних спрямована на захист прав дітей.

"Право на охорону наших дітей вище за анонімність злочинців. Держава несе відповідальність за захист дитини, а не педофіла. Злочинець, який ображає дітей, повинен нести дуже суворе покарання. Не лише багаторічним вироком, але й втратою анонімності", - підкреслив міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро.

Він також повідомив про те, що після відбування покарання злочинець повинен перебувати під постійним контролем суспільства.

"Після виходу з в'язниці злочинець повинен бути під постійним контролем, щоб усі знали, що він є їхнім сусідом", - зазначив міністр юстиції Польщі.

За словами Зьобро, практика створення таких реєстрів є в багатьох країнах, у тому числі в США. І є ефективним способом запобігання злочинам, оскільки дозволяє контролювати сексуальних злочинців, пише "Українська правда".

Крім відкритої частини у реєстрі також є закрита, в якій містяться докладні дані 2614 осіб. Крім злочинців із загального реєстру, у ньому опинились дані про осіб, які скоїли сексуальні злочини стосовно неповнолітніх віком від 15 до 18 років, але щодо яких суди не прийняли рішення про публікацію даних у відкритому доступі.

Нагадаємо, у квітні минулого року у Білорусі привели у виконання смертний вирок жителю Гомеля, визнаному винним у зґвалтуваннях і вбивствах з особливою жорстокістю.

Детальніше про проблеми сексуального насильства стосовно дітей і підлітків читайте в матеріалі Катерини Гольцберг "Сексуальне насильство: міфи й правда" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".