UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Польщі президентські вибори проведуть поштою

Сейм вирішив не скасовувати проведення виборів.

Сейм Польщі ввечері в понеділок, 6 квітня, прийняв закон про особливі правила проведення президентських виборів 2020 року в період пандемії коронавірусу. Згідно із законом, вибори президента проведуть шляхом "кореспондентського голосування", пише Polskie Radio24.

Рішення прийняли завдяки депутатам правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS). За відповідне рішення проголосували 230 депутатів, проти або утрималися 228 депутатів опозиційних сил, і кілька представників коаліції.

Згідно з прийнятим законом, президентські вибори у Польщі в першому і другому турах будуть проведені виключно шляхом кореспондентського голосування. Виборці самостійно або при посередництві повинні будуть кинути запечатаний конверт з бюлетенем і заявою про особисте таємне голосування в спеціально підготовлену поштову скриньку. Ці конверти листоноші будуть доставляти у виборчу комісію на території адміністрації, де відбувається підрахунок голосів. За викрадення бюлетенів або заяв загрожує до трьох років тюремного ув'язнення.

Закон також дає право маршалку Сейму Польщі змінювати дату проведення виборів - перший тур виборів може бути перенесена максимально на 17 травня, а другий - на 31 травня.

Закон має ще розглянути Сенат Польщі, більшость якого складається опозиція. Навіть якщо верхня палата парламенту проголосує проти прийняття цього закону, то Сейм згодом може знову подолати опір Сенату країни.

Раніше президентські вибори в Польщі були заплановані на 10 та 24 травня. Однак партія "Porozumienie", яка становить коаліцію з "PiS", заявила, що нереально продовжувати вибори, і запропонувала перенести їх на два роки.

До того в Польщі оголосили епідемію у зв'язку з поширенням коронавірусу COVID-19 і ввели карантинні заходи по всій країні.

Сенат Польщі прийняв так званий "Антикризовий щит" - законопроєкт, який направляє 212 млрд злотих, тобто понад 45 млрд євро, на підтримку економіки країни. Сенат Польщі вніс 104 поправки в закон, скасувавши, зокрема, зміни, які пропонувалися Сеймом у виборчому кодексі, але залишаючи положення, якими на час епідемії 30 днів після неї тривають дозвільні документи на перебування і роботу іноземців, в тому числі і українців.