Міністерство оборони Польщі опублікувало записки одного з членів комісії Єжи Міллера, яка займалася розслідуванням авіакатастрофи президентського авіалайнеру під Смоленськом. Представлені матеріали свідчать про те, що Росія не допускала польську комісію до уламків літака.
Як повідомляє "Польське радіо", Міноборони Польщі опублікувало фрагменти записок полковника Мирослава Гроховського, зроблені 12, 13, 14 і 15 квітня 2010 року.
У своїй записці від 12 квітня року полковник, зокрема, пише: "Едмунд Кліх запитав про пропуски для представників Комісії, щоб мати постійний доступ до місця подій. Російська сторона відповіла, що представники нашої комісії будуть супроводжувати членів комісії, а окремих перепусток не буде".
Гроховський також вказував на те, що російська сторона не надала польській комісії доступу до оригінальним даними реєстраторів. Крім того, згідно з його записами, польській стороні не дозволили взяти участь у процедурах Міждержавного авіаційного комітету Росії. Російська сторона при відсутності польської сторони вилучила з уламків літака реєстратор.
Польській стороні, при цьому, обмежили доступ до місця трагедії та уламків літака, а також заборонили робити фотографії та аудіозаписи.
Міноборони, при цьому, зв'язало оприлюднення записок з інтерв'ю Єжи Міллера для порталу onet.pl, в якому той розповів про записку одного з учасників комісії Станіслава Журковского.
Журковский, зокрема, писав, що в вересні 2010 року російська сторона не пустила польських експертів до обстеження уламків президентського Ту-154М, що зазнав катастрофи під Смоленськом.
Нагадаємо, 10 квітня 2010 року, неподалік від військового аеродрому під Смоленськом в РФ розбився літак Ту-154М з польським президентом Польщі Лехом Качиньським та представниками політичної, військової та культурної еліти Польщі. Загинули всі 96 чоловік, що знаходилися на борту.
Згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу. Але в 2015 році нова влада Польщі повернулися до цієї теми. А на початку березня 2016 рокубуло відновлено розслідування за фактом аварії літака.