UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Південній Кореї розглядають повернення до ядерного статусу - ЗМІ

Глава Пентагону мав розмову з цього приводу зі своїм південнокорейським колегою.

Уряд Південної Кореї порушив питання про повернення державі ядерного статусу, пише Reuters.

Відомо, що глава Пентагону Джеймс Меттіс мав таку розмову зі своїм південнокорейським колегою. Однак навідріз відмовився коментувати це питання.

"Ми відкриті до діалогу з нашими союзниками по будь-якому питанню, який вони хочуть порушити", - сказав Меттіс.

Крім цього він уточнив, що США розглядають кілька військових варіантів щодо КНДР. Ці дії зможуть захистити Південну Корею від важких наслідків. При цьому перерахувати їх теж він відмовився.

Нагадаємо, постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі заявила про те, що Вашингтон вичерпав всі дипломатичні інструменти тиску на північнокорейський режим, але застосування США військової сили буде означати знищення КНДР.

А президенти США і Південної Кореї Дональд Трамп і Мун Чже Ін провели переговори, під час яких обидві сторони погодилися з необхідністю посилити санкційний тиск на Північну Корею так як вона не припиняє свої ядерні випробування.

Нагадаємо, вранці 15 вересня КНДР знову здійснила ракетний запуск. За даними південнокорейських військових, ракета пролетіла 3,7 тисячі км, досягнувши максимальної висоти польоту у 770 км. За інформацією влади Японії, балістична ракета КНДР пролетіла над японською територією і впала у Тихий океан в двох тисячах км від мису Ерімо на острові Хоккайдо.

У відповідь на дії Пхеньяна південнокорейські військові запустили дві балістичні ракети "Хенму-2". При цьому перша ракета пролетіла 250 км і точно вразила ціль, а запуск другої виявився невдалим.

Державний секретар США Рекс Тіллерсон закликав Китай і Росію зробити конкретні кроки щодо Північної Кореї, які б демонстрували нетерпимість до ракетних пусків.

Детальніше про ядерної проблеми на Корейському півострові читайте у статті Віктора Константинова "Корейський ребус" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".