UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Південній Кореї лікарі впевнені, що інфікуватися коронавірусом повторно неможливо

Корейські науковці заявили, що COVID-19 не призводить до хронічних захворювань, оскільки не з'єднується з ДНК клітин людини.

Медпрацівники Південної Кореї спростовують інформацію про здатність коронавірусу COVID-19 відновитися в організмі людини навіть після того, як лікарі підтвердять цілковите одужання. Про це повідомляє видання Yohnap News Agency.

Науковці пов'язують повторні позитивні результати тестів на коронавірус із залишком в організмі пацієнтів неактивних ферментів. Лікарі дійшли такого висновку, здійснивши 277 повторних тестів тим, кому вдалося побороти хворобу.

"Центральний клінічний комітет країни по боротьбі з виникаючими хворобами заявив, що в таких випадках не було живого вірусу, що позитивно спростовує теорії про те, що вірус реактивується або реінфікується", - повідомило видання.

Зазначається, що відповідне дослідження вчені здійснили з допомогою ПЛР-тестів, які шукають генетичну інформацію вірусу або РНК в зразку, взятому у пацієнта. Дослідники впевнені у правдивості своїх результатів, оскільки вважають ПЛР-тести такими, які б відреагували і на найменшу кількість залишку вірусу в організмі пацієнта.

"Фрагменти РНК все ще можуть існувати в клітині, навіть якщо вірус деактивовано. Ймовірніше, що ті тести, які показали позитивний результат, знову підхопили вірусну РНК, яка вже була деактивована", - йдеться в повідомленні Комітету.

Крім цього, корейські науковці заявили, що коронавірус не призводить до хронічних захворювань, оскільки не з'єднується з ДНК клітин людини.

Читайте також: Вчені хочуть навчити штучний інтелект діагностувати COVID-19 за мовою

Попри це, багато науковці дотримуються протилежної думки в цьому питанні. Наприклад, дані дослідження вчених з Армійського медичного університету в місті Чунцін, що в Китаї свідчать про те, що частинки коронавірусу можуть залишатися глибоко у легенях навіть після того, як пацієнт нібито повністю виліковується від хвороби.

Науковці визначили, що після цілковитого одужання від хвороби у легенях пацієнтів можуть залишитися маленькі частинки вірусу, які неможливо виявити там з допомогою звичайного тестування.

Вчені вважають, що це може пояснювати випадки повторних інфікувань, про які останнім часом почали повідомляти все частіше.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я заперечила наявність доказів того, що люди, які перехворіли на коронавірусну хворобу, не можуть заразитись нею повторно. Таку заяву організація випустила після того, як уряди деяких країн запропонували ввести "паспорт імунітету" для людей, що одужали.

Ці "паспорти" або "безвізові сертифікати" запропонували видавати громадянам для подорожей закордон або робочих поїздок, припускаючи, що вони захищені від повторного зараження через набуті антитіла.

Антитіла до коронавірусу - один з головних показників зараження у людини, саме на реагуванні організму на вірус SARS-CoV-2 створювали перші тести. Однак, вчені з Фуданьського університету в Китаї виявили, що не у всіх заражених виробляються антитіла до вірусу.

Виявилося також, що рівень антитіл до коронавірусу збільшуються з віком. У тих, хто видужав, у групі від 60 до 85 років в крові антитіл було в три рази більше, ніж у пацієнтів у віці від 15 до 39 років.

Як зазначав головний санлікар Віктор Ляшко, коронавірус у нас циркулював й до того в Україні, тому у багатьох українців вже можуть бути вироблені антитіла, але вони не будуть захищати від коронавірусної хвороби.