UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Пентагоні та Білому домі не змогли підтвердити «дату» нападу Росії на Україну

Вашингтон і союзники вважають, що вікно дипломатії ще не зачинилося.

Представник Пентагону Джон Кірбі не зміг підтвердити імовірну дату вторгнення Росії в Україну 16 лютого, як і спростувати інформацію.

«Я не в змозі підтвердити ці повідомлення», - заявив він в інтерв'ю Fox News Sunday.

Кірбі нагадав, що станом на  сьогодні Росія стягнула до кордонів України достатньо військ, щоб «великі військові дії могли розпочатися будь-якого дня».

Аналогічний погляд у розмові з журналістами CNN висловив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

«Ми не можемо передбачити точну дату, але, як говорилося раніше, ми знаходимося у часовому інтервалі, коли масштабні військові дії Росії в Україні можуть розпочатися будь-якої миті», - зазначив він.

Попри існуючі загрози, Вашингтон і союзники вважають, що вікно дипломатії ще не зачинилося, і досягти розрядки напруженості в регіоні, як і раніше, можна за столом переговорів.

Читайте також: Байден попередив Путіна про наслідки вторгнення в Україну
Читайте також: Bild розписав сценарій захоплення України військами РФ та приєднання її до Союзної держави

12 лютого ЦРУ спільно з Пентагоном повідомили Німеччині та іншим членам НАТО про те, що атака Росії на Україну може бути здійснена 16-го числа.

За інформацією ZN.UA, 11 лютого керівництво України було проінформоване західними союзниками про можливий напад Росії наступної середи. За словами джерел, йдеться про можливі ракетні та авіаційні удари по об'єктах військової інфраструктури.

Брюссель і Лондон не згодні з оцінкою Сполучених Штатів, у Великій Британії повідомили, що мають «іншу інтерпретацію» розвідданих. А МЗС РФ раніше назвало заяви Білого дому про ризик початку війни під час Олімпіади «істерією».

Активно обговорюючи терміни, способи та цілі військової операції Росії проти України, експерти та політики здебільшого не звертають уваги на один аспект: вперше в історії людства повномасштабна війна може розвернутися на території країни, напханої ядерними, хімічними та нафтогазовими об'єктами. Які наслідки військові дії можуть мати для України, Європи та світу — читайте у статті Дмитра Менделєєва «Війна в «замінованій» країні...».