UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Пентагоні прокоментували контрнаступ України. Там запевнили у подальшій підтримці

Речник Пентагону висловився щодо досягнення Україною поставлених перед собою цілей.

Українські військові продовжують вести важку боротьбу та утримувати лінію фронту, заявив речник Пентагону Пет Райдер, коментуючи український контрнаступ. За його словами, Україна сама повинна визначатись із тим, чого вона намагається досягти в рамках контрнаступу.

«Вони продовжують вести дуже важку боротьбу. Ви чули, як міністр Остін говорив про те, що це залишається важкою битвою, яка буде марафоном, а не спринтом. І оскільки ми продовжуємо бачити всі ділянки фронту, де Україна досягає певних успіхів, а росіяни просуваються, ми бачимо, як вони пересуваються туди й назад», – зазначив Райдер під час брифінгу.

Журналісти попросили його оцінити, чи досягли українці якусь зі своїх цілей. На що Райдер відповів, що Україна має сама визначати, чого вона намагається досягти. За його словами, Міноборони США продовжать зосереджуватися на тому, аби Україна мала все необхідне для утримання лінії фронту та досягнення прогресу.

«І значною мірою, знову ж таки, саме тому нам потрібне додаткове фінансування, щоб гарантувати, що вони переживуть цю зиму з необхідною підтримкою», – зазначив Райдер.

Крім того, він додав, що Пентагон зосереджений на довгостроковій оборонній підтримці України. Саме тут, за його словами, «у гру вступає» коаліція сил і засобів, про яку йшла мова на останньому засіданні у форматі «Рамштайн».

Читайте також: Кулеба заговорив про наступний контрнаступ: українські бригади вже готуються

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підтвердив, що контрнаступ ЗСУ не дав бажаних результатів, позаяк Україні не вистачило піхотних сил та озброєння. Та це не означає, що наша держава повинна опускати руки. Президент також наголосив, що зараз війна переходить в нову фазу, пов'язану з настанням зими. За його словами, слід чекати посилення повітряного терору росіян. 

Як нам сконцентруватися, аби вистояти, а також які є можливі сценарії розвитку подій? Про це — у статті Євгена Шибалова «Епоха нормальних пацанів».