UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ПАРЄ розмови про визнання російської делегації назвали передчасними – ЗМІ

Російська сторона так і не покликала моніторингову місію ПАРЄ на вибори до Держдуми.

В Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вважають, що говорити про підтвердження повноважень російської делегації після проведення виборів до Держдуми наразі дуже рано.

Як повідомляє українська редакція Deutsche welle, посилаючись на джерело в апараті ПАРЄ, саме тому в асамблеї не поспішають офіційно коментувати заяви української сторони з приводу можливості виходу з ПАРЄ української делегації в знак протесту проти повернення до неї російських парламентаріїв.

Співрозмовник видання, в той же час зазначив, що емоції українців можна зрозуміти, але подібний крок був би "невиправданим з точки зору подальшого захисту інтересів самої України в ПАРЄ".

Наголошується, що в Страсбурзі негативно сприйняли той факт, що російська сторона так і не запросила моніторингову місію ПАРЄ на вибори до російської Держдуми. "ПАРЄ не буде спостерігати за проведенням виборів у Росії, тому будь-які питання про оцінку складу і повноважень майбутньої російської делегації в ПАРЄ залишаються відкритими", – заявило джерело.

У той же час указується, що "російське питання" спровокував бурхливі дебати в ПАРЄ. За інформацією Deutsche welle, в асамблеї сформувалась "впливова меншість", що виступає за повернення до її складу російської делегації. Їй протистоїть "мовчазна більшість" з національних делегацій, переконаних у необхідності виконання Росією вимог резолюцій ПАРЄ по Криму та Донбасу.

Читайте також: Голова ПАРЄ засудив напад на "Інтер"

Раніше, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна може припинити участь у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи у разі, якщо ця організація визнає повноваження російської делегації, не звертаючи увагу на нелегітимність виборів до Держдуми на території окупованого Росією Криму.

Нагадаємо, делегація Росії досі знаходиться під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно відповідної резолюції, російські депутати були позбавлені права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах.

З тих пір санкції щодо російської делегації двічі продовжувалися, а у відповідних резолюціях асамблея закликала Кремль повернути Крим, припинити військову агресію в Донбасі і вивести російські війська з території України.

У січні цього року повідомлялося, що РФ не зможе сформувати свою делегацію в ПАРЄ, поки не проведе парламентські вибори.