Парламентська асамблея Ради Європи (3) підготувала проект рішення, за яким Росії буде повернуто право голосу мінімум на півроку, а також можливість приймати участь в усіх керівних органах ПАРЄ.
Аргументом для цього стало те, що, на думку делегатів ПАРЄ, вирішення конфлікту в Україні неможливо без "повної участі" в цьому процесі Росії. Тому "парламентській асамблеї" необхідно підтримувати "конструктивний діалог" з російською делегацією в Раді Європи.
У той же час, сам 3, за винятком необхідність зняти з Росії згадані санкції, повністю складається з жорстких звинувачень на адресу РФ. Зокрема, у проекті рішення відкрито вказується на усвідомлення європейців того, що Росія регулярно перекидає на схід Україні не тільки так званих "добровольців", але і веде "приховані військові дії" регулярними військами Росії.
Також у резолюції засуджується регулярні постачання важкого озброєння бойовиків в Донбасі.
У проекті рішення не забули про незаконну анексії Криму, з чого і почалися санкції проти Росії в ПАРЄ.
Всі перераховані вище факти є грубим порушенням міжнародного права і глибоко засуджуються Радою Європи, зафіксовано в проекті документа. Також подібна поведінка РФ є прямим порушенням Мінських угод, стороною яких є сама Росія.
Враховуючи вищезазначене, у ПАРЄ попереджають Росію, що асамблея залишає за собою право при ескалації конфлікту в Україні знову позбавити російську делегацію права голосу, але вже в червні 2015 року.
Рішення про підтримку проекту буде прийнято на пленарному засіданні асамблеї увечері 28 січня. Українські делегати в даний момент продовжують заперечувати деякі положення проекту резолюції.
Увечері 27 січня повідомлялося, що ПАРЄ більшістю голосів прийняла резолюцію по Україні, в якій закликала Росію не фінансувати бойовиків в Донбасі і звільнити полонену льотчика Надію Савченко, а також усіх "в'язнів війни", незаконно утримуваних у російських в'язницях.