UA / RU
Підтримати ZN.ua

У парламенті Вірменії почався розгляд кандидатури Пашиняна на посаду прем'єра

Лідер опозиції Пашинян є єдиним кандидатом на пост прем'єр-міністра.

У Вірменії в будівлі Національного зібрання проходить голосування за кандидатуру Миколи Пашиняна на пост прем'єр-міністра країни. Пашинян є лідером протестів і керівником парламентської фракції "Єлк", а також єдиним кандидатом на пост прем'єра, повідомляє "Даний Час".

Для того, щоб зайняти посаду, йому необхідно отримати голоси 53 депутатів у 105-місцевому вірменському парламенті. Напередодні голосування у правлячої Республіканської партії заявили, що "8 травня у Вірменії буде прем'єр-міністр".

7 травня в Єреван прибув американський рок-музикант вірменського походження, фронтмен всесвітньо відомої рок-групи System of a Down Серж Танкян. В аеропорту його зустрів Пашинян.

Це вже другий тур голосування – 1 травня лідер протестного руху Нікол Пашинян не отримав достатню кількість голосів з-за позиції фракції Республіканської партії Вірменії і закликав до тотального страйку. Протестувальники перекрили вулиці міста, не працював громадський транспорт. 3 травня кандидатуру Пашиняна вдруге висунули на посаду прем'єр-міністра. Вуличні протести припинилися.

Якщо 8 травня парламенту Вірменії знову не вдасться обрати прем'єр-міністра, то згідно із законом, головний законодавчий орган країни розпустять і призначить дострокові парламентські вибори.

Десятки тисяч громадян країни знову вийшли на вулиці, щоб показати свою підтримку Пашиняну.

Акції громадянської непокори в Єревані та інших містах країни почалися 13 квітня. Первісна причина – призначення прем'єр-міністром Сержа Саргсяна, який обіймав 10 років пост президента країни.

17 квітня Пашинян оголосив про початок безкровної "оксамитової" революції з наміром домогтися зміни влади шляхом мирних протестів.

Раніше призначений у квітні прем'єром колишній президент Вірменії Серж Саргсян 23 квітня подав у відставку під тиском масових вуличних протестів. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки глави уряду.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".