UA / RU
Підтримати ZN.ua

У новообраному Європарламенті замість "двопартійності плюс" буде справжня багатопартійність — експерт

23-26 травня в ЄС відбулися вибори до Європарламенту. Вперше в цьому тисячолітті явка виборців перевищила 50%.

В державах ЄС 23-26 травня відбулися вибори депутатів Європарламенту. За підсумками виборів канула в минуле фактична "двопартійна система плюс", де всі ключові рішення приймалися коаліцією двох великих партійних груп: правоцентристською Європейською народною партією (ЄНП) і лівоцентристською Соціал-демократичною, пише виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" Олександр Сушко у статті для DT.UA.

Автор зазначає, що ці дві групи завжди сукупно отримували абсолютну більшість, що дозволяло їм визначати порядок денний, приймати рішення і паритетно розподіляти ключові політичні позиції в європейських закладах, передусім - посади президента Європейської комісії, голови Європейської Ради, голови Європарламенту, керівника Європейської служби зовнішніх дій.

"У новообраному Європарламенті замість звичної "двопартійності плюс" буде справжня багатопартійність, яка передбачатиме одразу кілька варіантів коаліції, а отже немає впевненості в тому, що представник найбільшої партійної групи ЄПП німецький християнський демократ Манфред Вебер автоматично отримає посаду президента Європейської комісії, як це прогнозувалося раніше. Немає достатньої підтримки і в лідера соціал-демократів голландця Франса Тіммерманса", - зазначає експерт.

Детальніше про підсумки виборів до Європейського парламенту та їхнє значення читайте у статті Олександра Сушка ""Європейський Союз - це важливо": що показали результати виборів до Європарламенту?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".