UA / RU
Підтримати ZN.ua

У новій стратегії океанічної політики Японія заявила про загрозу спільних навчань ВМС Китаю та РФ

Прем’єр-міністр країни вважає, що ситуація у водах навколо Японії стає напруженою.

Японія насторожено ставиться до військових навчань, які проводять Китай і Росія в регіональних водах, заявивши у своїй переглянутій стратегії океанічної політики, схваленій Кабінетом міністрів, що її національні інтереси перебувають під більшою загрозою, ніж будь-коли раніше. Про це повідомляє Kyodo.

Переглянутий Базовий план океанічної політики Японії також пообіцяв посилити співпрацю між Силами самооборони і Береговою охороною країни у підготовці до надзвичайних ситуацій на тлі зростання занепокоєння через посилення військової активності Китаю в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда наголосив на необхідності суттєвого перегляду океанічної політики, об'єднавши здобутки промисловості, наукових кіл та уряду.

«Ситуація у водах навколо Японії стає напруженою», - заявив він.

В новому документі наводиться кілька прикладів загроз для Японії, таких як запуски балістичних ракет КНДР, неодноразові вторгнення кораблів берегової охорони Китаю в японські територіальні води, а також спільні військово-морські навчання Пекіна і Москви.

Читайте також: Китай запустив бойовий безпілотник навколо Тайваню — Reuters

У новій стратегії зазначається, що зростання Китаю швидко змінило військовий баланс в Індо-Тихоокеанському регіоні, а китайсько-японські відносини часто напружені через спірні острови.

Відносини між Токіо та Москвою, тим часом погіршуються після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Японія запровадила економічні санкції проти РФ разом з іншими країнами.

В рамках зусиль зі зміцнення своєї морської безпеки, нова стратегія окреслила зобов'язання Японії сприяти дослідженням і розробці автономних підводних апаратів та дистанційно керованих апаратів для спостереження і розвідки.

У Базовому плані океанічної політики, який вперше був розроблений у 2008 році і переглядається кожні п'ять років, також підкреслюється, що віддалені острови Японії мають важливе значення для захисту її виключної економічної зони та для отримання вигод від експлуатації морських ресурсів.

Уряд країни також затвердив інструкцію про порядок передачі Берегової охорони під командування міністра оборони в разі збройного нападу на Японію. Цей крок має на меті краще сприяти співпраці між Береговою охороною і Силами самооборони.

Згідно з розпорядженням міністра оборони після схвалення Кабінетом міністрів, Берегова охорона займатиметься логістичною підтримкою, в тому числі евакуацією населення, щоб дозволити Силам самооборони сконцентруватися на своїх операціях.

Сили самооборони і Берегова охорона також намагатимуться поглибити свої можливості реагування в разі військового нападу шляхом проведення спільних навчань.

Читайте також: Японія та Південна Корея домовилися посилити співпрацю у сфері безпеки на тлі загрози з боку КНДР

Японія кардинально змінює свою політику у сфері безпеки та оборони. Найбільшою зміною у стратегічному курсі країни стало офіційне набуття нею можливості використання превентивних ударів по ворожих базах і командних пунктах. Японія вважає, що безпековий ландшафт навколо неї нині «такий складний і багатогранний, як ніколи в повоєнній історії».

Які три головні загрози для країни бачить Токіо та про що ще йдеться в оновлених головних документах країни у сфері безпеки та оборони, читайте у статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».