Неврожаї в США внаслідок багаторічної “мегапосухи”, величезна спека в Індії та Пакистані у квітні та травні пов'язана з Ла-Нінья – глобальним природним явищем у Тихому океані, протилежним Ель-Ніньо.
Про незвичайну в останні роки поведінку цього кліматичного явища пише AP NEWS у статті "Небажаний погодний гість Ла-Нінья повертається знову" (Weather's unwanted guest: Nasty La Nina keeps popping up).
Природна природна аномалія стає зброєю масового знищення
Війна, розв'язана Росією в Україні, прямого відношення до цього явища не має, але сотні мільйонів людей у період зниження експорту зерна зі США втратили глобального постачальника їжі.
З жорстокими витівками "малі" побічно пов'язаний зростання цін на продовольство, що триває не перший рік. Тепер же наслідки природної амомалії стають зброєю масового знищення в руках російського диктатора Путіна, який заблокував у Чорному морі мільйони тонн українського зерна на тлі мегапосухи та неврожаїв у США.
Візити Ла-Нінья, що почастішали, - не наслідок діяльності людини
Повернімося до статті AP NEWS. Цьогорічна дворічна Ла-Нінья може протриматися і третю зиму поспіль. Вчені відзначають, що за останні 25 років явище Ла-Нінья почастішало, і це прямо протилежно тому, що, відповідно до їх кращих комп'ютерних моделей, має відбуватися у зв'язку з антропогенною зміною клімату.
Щось дивне відбувається з потужним природним явищем, яке спричиняє посуху та лісові пожежі на заході США, а також сильні урагани в Атлантиці. Метеорологи не обіцяють добрих новин: мегапосуха на Заході США не закінчиться, поки не піде Ла-Нінья. А вона й не думає йти.
Трохи теорії
Трохи теорії: з Ла-Нінья пов'язане широкомасштабне охолодження поверхневих вод у центральній та східній областях екваторіальної частини Тихого океану. Воно взаємообумовлено змінами циркуляції атмосфери у тропіках. Це явище впливає на погоду і клімат, протилежне до свого антипода - Ель-Ніньо.
Частота виникнення Ла-Нінья подвоїлася
Статистичний аналіз виникнення зимових Ла-Нінья, проведений Ассошіейтед Прес, показує, що з 1950 по 1999 рік вони траплялися приблизно в 28% випадків, але в останні 25 зим уже виникали майже в половині випадків. Можливо, це випадковість, але якщо Ла-Нінья збережеться і наступної зими, то потрібно буде переглядати існуючі кліматичні моделі: вони пророкують частіше Ель-Ніньо, ніж Ла-Нінья, але насправді відбувається навпаки.
Найстрашніша посуха за останні 1200 років
Нинішня Ла-Нінья сформувалася наприкінці літа 2020 року, коли в Атлантиці було встановлено рекорд за кількістю штормів. На початку літа 2021 Ла-Нінья ослабла, і всі зітхнули з полегшенням. Але пауза тривала лише кілька місяців, і до початку осені 2021 року грізна "малеча" Ла-Нінья знову повернулася, а у квітні вона здивувала метеорологів рекордною інтенсивністю.
За словами кліматолога з Каліфорнійського університету Деніела Свейна, якби не було резонансу зі зміною клімату, Ла-Нінья могла б зробити посуху в США найжорстокішою за останні 300 років, але в поєднанні зі зміною клімату вона стала найгіршою, принаймні за останні 1200 років.
Ла-Нінья плюс війна дорівнює - голод
Ну і, як наслідок: в умовах сьогоднішньої трагічної дійсності, включаючи мегапосуху, США не зможуть забезпечити людство зерном у достатній кількості, що дозволяє Путіну просто вморити голодом кілька мільйонів людей.
Першими від недоїдання помруть діти.
ІСЦФ: на третину вище за показники минулого року
У квітні 2022 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО* (ІСЦФ) склало 158,5 пункту, на 36,4 пункту (29,8 відсотка) вище за показник за відповідний період минулого року, інформує ФАО.