Федеральне відомство з охорони конституції Німеччині підключилося до розслідування хакерської атаки на Бундестаг, повідомляє німецька газета Die Welt з посиланням на письмове повідомлення президента німецького парламенту Норберта Ламмерта.
Спікер парламенту Ламмерт заявив, що конституційна захист супроводжувати розслідування кібератаки на парламент в даний час.
У рамках розслідування з'являється все більше доказів причетності російських хакерів до кібератаки Бундестагу. Для нападу була використана вірусна програма, яку зазвичай використовую російські хакери. За інформацією видання, шкідлива програма потрапила в Бундестаг з електронним листом, в якому містилося посилання на веб-сайт із заздалегідь підготовленим трояном, який потім встановився на комп'ютер.
Генеральний прокурор почав розслідування за підозрою в шпигунстві.
Просочилася в парламентську мережа Parlakom троянська програма як і раніше активна. І не можна виключати можливості того, що програма може відновити свою активність через якийсь період після тривалого "затишшя". Як пише видання, потенційним організатором атаки вважається ФСБ Росії. "У Росії є тісні зв'язки між спецслужбами та організованою злочинністю", - йдеться в статті.
Така хакерської атаки піднімає питання далекосяжні за межі тільки пошкодження мережі, пише видання. "Кібератака в певному масштабі еквівалентна озброєному нападу", - заявив генеральний заступник секретаря НАТО Джеймі Ши на конференції у Потсдамі.
У травні представник німецького парламенту повідомила, що хакери спробували увійти у внутрішню мережу Бундестагу.
Раніше повідомлялося, що російські хакери використовували комп'ютери держдепартаменту США для проникнення в комп'ютерну мережу Білого Дому. Хакери отримали доступ до непублічним деталей детального розкладу президента США Барака Обами.