Норберт Реттген з Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і Франциска Брантнер з партії "Союз-90/Зелені" у спільному зверненні зажадали введення додаткових санкцій проти Росії, війська якої, спільно з військами сирійського президента Башара Асада, наносили удари по східній частині Алеппо, повідомляє Deutche Welle. Текст звернення був оприлюднений у понеділок, 28 листопада.
"ЄС повинен накласти санкції як мінімум на російських прибічників цих звірств у Сирії. Не повинно бути такого, щоб відповідальні за військові злочини літали в Мюнхен або Париж на різдвяні розпродажі, в той час як в Сирії вмирають жінки і діти", - йдеться в тексті звернення.
Німецькі політики визнають – ефект від економічних санкцій дається взнаки не відразу. Але даний вид санкцій, на їхню думку, досить ефективний.
"Путін повинен його (ефект – ред.) враховувати, замислюючись про наслідки своїх дій у Сирії", - зазначили Реттген і Брантнер.
На зустрічі в Берліні, що відбулася в листопаді цього року, лідери США і п'яти європейських країн домовилися про продовження західних санкцій проти Росії у зв'язку з анексією Криму і підтримкою збройного конфлікту на сході України, але про санкції за дії у Сирії не йшлося. Спільна заява голови комітету Бундестагу з питань зовнішньої політики Норберта Реттгена і голови парламентського підкомітету з цивільним методів запобігання криз Франциски Брантнер з'явилася на тлі обговорення керівництвом партій ХДС та "зелених" перспектив створення спільної урядової коаліції в Бундестазі ФРН після виборів 2017 року.
Нагадаємо, раніше колумніст The Washington Post Джош Роджин писав про те, що "невтомний" держсекретар США Джон Керрі кинув усі свої зусилля на укладення угоди з Росією, щоб припинити облогу Алеппо.
У листопаді 2016 року генсек НАТО Йенс Столтенберг в черговий раз закликав Росію і владу Сирії припинити нерозбірливі бомбардування Алеппо та інших сирійських міст.
У жовтні 2016 року Рада національної безпеки США зажадала від Росії та Ірану відмови від військової підтримки сирійського режиму і приєднання до зусиль світової громадськості, спрямованих на заборону застосування хімічної зброї.
У Білому домі назвали "огидними" дії РФ і Асада в Алеппо. США вимагали припинити бомбардування російською та сирійської авіацією лікарень та об'єктів цивільної інфраструктури.