UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині відреагували на попередження посла США з "Північного потоку-2"

Посол США Річард Гренель розіслав німецьким компаніям листи із попередженням щодо ризиків, які несе участь у будівництві газопровода.

За висловленою міністром закордонних справ Німеччини критикою на адресу США у німецькому парламенті прокоментували розсилку послом США у ФРН Річардом Гренелем листів низці німецьких компаній; у листах посол попередив про санкції та ризики, які нестиме у собі участь у будівництві російського газопроводу "Північний потік-2", повідомляє Spiegel.

Зокрема, заступник глави найбільшого партійного блоку ХДС/ХСС Юрген Хардт заявив, що подібні попередження від посла США компаніям є неприпустимим одностороннім посиленням тону у трансатлантичних відносинах і федеральний уряд повинен висловити протест проти таких недипломатичних дій Гренеля.

Голова Лівої партії в Бундестазі Фабіо Де Масі зазначив, що "у посла, мабуть, склалося враження, що він є намісником імператора з Вашингтона у Німеччині".

Заступник голови СДПН Ральф Стегнер провів аналогію із повоєнними роками у Німеччині, зазначивши, що час верховних комісарів окупаційних зон пройшов, а ФРН - не окупована територія.

Нагадаємо, раніше Палата представників Конгресу США прийняла резолюцію, спрямовану проти "Північного потоку-2". У резолюції проти завершення будівництва російського газопроводу, зокрема, конгресмени знову запропонували урядам європейських держав відмовитися від "Північного потоку-2". Крім цього, Палата підтримала введення санкцій проти газопроводу відповідно до частини 232 "Закону про протидію супротивникам Америки шляхом санкцій".

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.

Детально про перешкоди будівництву російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".