UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині відхилили ультиматум Туреччини щодо безвізового режиму

Європа не дозволить шантажувати себе заявами про розірвання угоди щодо мігрантів, заявив віце-канцлер ФРН.

Німеччина і Європа не повинні допускати шантажу на свою адресу з питань запровадження безвізового режиму для Туреччини, заявив віце-канцлер ФРН Зігмар Габріель.

За його словами, лібералізація візового режиму для турецьких громадян залежить не від успіху роботи угоди щодо стримування міграційної кризи, а від відповідності Туреччини "безвізовим" стандартам ЄС.

"Це залежить від Туреччини, буде безвізовий режим чи ні", – цитує його слова українська редакція Deutsche Welle.

Габріель підкреслив, що в даний момент Туреччина далека від стандартів ЄС щодо надання безвізового режиму, і європейська сторона не має наміру поступатися Анкарі в даному питанні.

"За жодних обставин Німеччина або Європа не повинні допускати шатнажу на свою адресу", – уклав він.

Раніше глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Туреччина може визнати недійсною досягнуту з Євросоюзом угоду щодо подолання міграційної кризи, якщо ЄС не введе для Туреччини безвізовий режим до жовтня.

Чавушоглу, при цьому, вказав на те, що це не загроза, але підкреслив, що офіційна Анкара сповнена рішучості домогтися від ЄС точної дати лібералізації візового режиму для турецьких громадян.

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган звинуватив керівництво Євросоюзу в невиконанні своїх зобов'язань по домовленості, що стосується мігрантів. За його словами, ЄС не виплачує Туреччинівстановлену за домовленістю суму в 3 млрд євро.

У березні цього року між Анкарою і Брюсселем була досягнута домовленість про те, що Туреччина прийме з європейських країн біженців з країн Близького Сходу і Північної Африки, які нелегально проникли в Європу. В обмін ЄС зобов'язався виплатити Туреччині 3 млрд євро, а також ввести безвізовий режим для короткострокових поїздок турецьких громадян в європейські держави, та розглянути питання про прийняття Туреччини в Євросоюз.

Переговори про вступ Туреччини до ЄС забуксували у зв'язку із заходами, що Туреччина приймає після спроби військового перевороту в країні, зокрема, у зв'язку з можливим відновленням смертної кари. Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер напередодні заявив, що якщо Туреччина відновить раніше скасовану в країні смертну кару, їй не буде місця в Євросоюзі.