UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині узаконили існування дітей без статі

Батьки новонароджених дітей в Німеччині, починаючи з сьогоднішнього дня, не повинні в обов'язковому порядку вносити до свідоцтва про народження стать дитини: якщо первинні статеві ознаки виражені у немовляти неявно, графу "стать" можна залишити незаповненою.

У Німеччині з 1 листопада набула чинності поправка до закону про реєстрацію цивільного стану, що передбачає фактично появу "невизначеної статі", повідомляє німецький телеканал N-tv. Нововведення поширюється на новонароджених, чию стать неможливо визначити через наявність як чоловічих, так і жіночих статевих ознак. Тепер у таких випадках дозволено не вказувати стать дитини у свідоцтві про народження.

Таким чином міністерство внутрішніх справ Німеччини вирішило дати батькам дітей-інтерсексуалів час, щоб простежити подальший розвиток дитини. До прийняття нинішньої поправки батькам доводилося відразу після народження дитини віддавати її на операцію і визначати її майбутню стать. Нерідко це призводило до психологічних розладів у цих дітей у дорослому віці.

Пропозиція про зміну закону надійшла владі від німецької ради з питань етики, яка консультує уряд і парламент щодо ситуацій, складних з етичної точки зору. В основному рада займається питаннями, пов'язаними з розвитком біології та пов'язаних із нею дисциплін (таких, як медицина, біохімія, біофізика, молекулярна біологія, біоінформатика) і їхнім впливом на особистість та суспільство в цілому.

За даними німецького журналу Spiegel, один із 4,5 тисячі дітей народжується з ознаками обох статей. Товариства інтерсексуалів у Німеччині привітали нинішнє рішення влади, однак вони вимагають ввести офіційну заборону на операції зі зміни статі у дітей молодше 16 років. При цьому вони визнають, що у кінцевому підсумку діти-інтерсексуали можуть зіткнутися з дискримінацією і образами у школі.

Коментуючи поправку, міністерство внутрішніх справ Німеччини підкреслило, що вона не передбачає введення у країні "третьої статі", окрім чоловічої і жіночої. На думку влади, подібна категорія не вписується у німецьку правову систему. Схожа ситуація склалася в Австралії, громадяни якої мають право вказувати свою стать як невизначену. !zn

Читайте також:

"Кошерний Facebook" розділить користувачів за статевою ознакою