UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині судитимуть проросійського політика, який відвідував Крим і "ДНР"

Його та ще чотирьох осіб звинувачують у фальсифікації на місцевих виборах.

У понеділок, 23 квітня, розпочинається судовий процес проти п'яти політиків Лівої партії, яких прокуратура звинувачує у фальсифікації на місцевих виборах Квакенбрюке в 2016 році. Один із обвинувачених неодноразово відвідував анексований Крим, а також так звану "Донецьку народну республіку", повідомляє DW.

48-річний Андреас Маурер є виходцем із Казахстану, але з 80-х проживає в ФРН. Він є головою фракції лівих у міськраді Квакенбрюка, що в Нижній Саксонії. Політик часто виступає в російських ЗМІ та закликає до скасування західних санкцій і визнання Криму частиною РФ.

Суд відбуватиметься в місті Оснабрюк на північному заході Німеччини. За версією слідства, в одному з районів, в якому живе особливо багато мігрантів, обвинувачені ходили по домівках і роздавали їх жителям заявки на письмове голосування. Коли ж виборці отримували необхідні документи поштою, обвинувачені в деяких випадках відразу їх забирали і самі заповнювали. При цьому деякі виборці, очевидно, погано говорять німецькою мовою, "навіть не помітили, що взяли участь в письмовому голосуванні".

Приводом до розслідування став результат Лівої партії на виборах до міськради Квакенбрюка, який в рази перевищував середній показник по земельному округу. Причому переважна більшість голосів було віддано шляхом письмового голосування. У підсумку рада прийняла рішення оголосити голоси, подані поштою, недійсними, а вибори провести повторно. Однак і на повторних виборах на початку 2017 року Ліва партія знову показала високий результат, втративши в порівнянні з попереднім голосуванням лише кілька процентних пунктів.

Як повідомлялося, на Ялтинський міжнародний економічний форум в анексованому Криму, який розпочався 19 квітня, прибули представники різних країн, зокрема, німецькі і австрійські політики. Як заявили організатори, у заході візьмуть участь близько трьох тисяч осіб з 60 країн.

Раніше група "Інформаційний Спротив" опублікувала повний список закордонних "симпатиків" Кремля, які грали роль "міжнародних спостерігачів" на виборах президента РФ у Криму. Згідно з даними ІС, 18 березня на окупованому півострові були присутні представники понад 20 країн світу.