UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині суд дозволив евтаназію

У 2015 році Бундестаг оголосив поза законом організації, які сприяють евтаназії на комерційній основі.

У Німеччині федеральний конституційний суд дозволив проведення евтаназії на комерційній основі тяжкохворим людям. Судді вважають заборону на евтаназію порушенням прав хворих та лікарів, повідомляє видання DW.

Суд вирішив, що право на смерть за власним бажанням належить до особистих прав людини. Воно включає свободу вчинити самогубство або вдатися до допомоги третьої сторони для добровільного відходу з життя. Однак вердикт суду не означає, що законодавцям заборонено регулювати діяльність організацій, які сприяють евтаназії.

У 2015 році Бундестаг оголосив поза законом організації, які сприяють евтаназії на комерційній основі. Водночас поняття "комерційний" охоплювало не лише "матеріальну зацікавленість" у здійсненні евтаназії, а й неодноразове безоплатне сприяння відходу з життя невиліковно хворих людей. Порушення заборони загрожувало позбавленням волі на строк до трьох років. Це рішення критикували як важкохворі люди, так і лікарі та організації.

В усьому світі усього близько десятка країн ризикнули офіційно дозволити евтаназію. Першими були Нідерланди. 2002 року там легалізували евтаназію, супроводивши низкою доволі жорстких умов. Пацієнт має страждати від невиліковного захворювання, мучитися від нестерпного болю і не мати ні найменшого шансу одужати. Детальніше читайте у матеріалі Лесі Литвинової ""Я - вбивця?", або Про право на смерть без болю".