UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині стурбовані загрозою втручання Росії в німецьку виборчу кампанію 2017 року

Німецька контррозвідка вивчає гібридні тактики Кремля по впливу на громадську думку і процес прийняття політичних рішень.

У Німеччині стурбовані можливістю втручання Росії в німецькі національні вибори в наступному році, заявив глава Федеральної служби захисту конституції Німеччини Ханс-Георг Маасен.

В інтерв'ю агентству Reuters Маасен вказав на торішній епізод, коли російські ЗМІ повідомляли про німецьку дівчину російського походження, яка нібито була викрадена і зґвалтована мігрантами в Берліні, що пізніше було спростовано німецькою владою.

"Це може статися знову наступного року і ми стурбовані", – зазначив він.

"У нас є враження, що це частина гібридних загроз, спрямованих на вплив на громадську думку і процес прийняття рішень", – уклав глава німецької розвідки.

Наголошується, що німецькі влада пам'ятає про спроби Москви маніпулювати німецькими медіа, щоб роздмухувати невдоволення навколо міграційної кризи, а також підтримку Росією євроскептиків, які виступають проти міграції партій в Німеччині.

Читайте також: У Німеччині поліція провела масштабні рейди проти ісламістів

Минулого тижня федеральний канцлер Ангела Меркель заявила, що не виключає можливості російського втручання у виборчу кампанію 2017 року з допомогою кібератак і дезінформації.

У серпні повідомлялося, що В НАТО розробляють власну концепцію реагування на загрози гібридних воєн.

Як пише Володимир Кравченко e матеріалі для спецпроекту DT.UA "Викрадення Європи", санкції проти Росії не істотно не вплинули на економіку Німеччини. Однак Кремль систематично вкидає в інформаційне поле країни меседжі про втрати німецького бізнесу. Москва активно працює з тримільйонної діаспорою російських німців в Німеччині, 80-90% яких підтримують політику Путіна.

Крім того, російський режим намагається паразитувати на протиріччях між сходом і заходом Німеччини, а також пацифістських, лівих і антиамериканських настроях частини німецького суспільства.

При цьому Німеччина та її канцлер Ангела Меркель займають послідовно жорстку позицію щодо санкцій проти РФ. Детальніше читайте в матеріалі "Німеччина: мотор санкцій у човні ЄС."