UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині побільшало прихильників посилення санкцій проти РФ – DW

При цьому три чверті населення Німеччини побоюються наслідків санкцій проти РФ.

На тлі війни Росії проти України у мешканців Німеччини зросли побоювання, пов'язані з перспективою погіршення економічної ситуації у країні, повідомляє DW. Водночас, у ФРН за місяць збільшилася і частка тих, хто вважає реакцію уряду на повномасштабне вторгнення РФ до сусідньої держави недостатньо жорсткою. Це випливає із оприлюднених 7 квітня результатів опитування ARD-DeutschlandTREND, проведеного інститутом Infratest dimap на замовлення німецького громадсько-правового телеканалу ARD та газети Die Welt.

Сьогодні 76% населення Німеччини вважають, що в країні можуть виникнути проблеми із постачанням газу та електроенергії. Для порівняння: у березні такі побоювання розділяли 66%. Крім того, 80% опитаних упевнені, що у Німеччині на тлі війни в Україні може погіршитись і загальна економічна ситуація. Приріст цієї групи громадян виявився у порівнянні з опитуванням місячної давності найістотнішим, склавши 16%.

Тим часом частка жителів ФРН, які вважають реакцію німецького уряду на війну РФ в Україні недостатньо жорсткою, зросла з березня на 18%. Сьогодні, за результатами опитування, цю позицію поділяють 45% респондентів.

Найвищий відсоток тих, хто виступає за жорсткіші заходи щодо РФ, серед виборців опозиційного блоку ХДС/ХСС, а також партії «зелених», що входить до правлячої коаліції (53% і 50% відповідно), а найнижчий – серед тих, хто підтримує правопопулістську партію "Альтернатива для Німеччини" – 25%.

Єдності з цього питання немає у прихильників правлячих партій – СДПН, ВДП та «зелених». Серед них частка тих, хто вважає реакцію уряду ФРН на вторгнення РФ достатньою, приблизно дорівнює частці, які виступають за посилення санкцій.

Соціологи з'ясували також і ставлення німців до перспективи запровадження ембарго на закупівлю енергоносіїв із Росії. Відсоток тих, хто схвалив би такий енергетичний бойкот, із березня виріс у Німеччині з 44 до 50%. При цьому респонденти, які висловилися за такий захід, погоджуються миритися з вищими цінами на електроенергію або її нестачею. Частка тих, хто не схвалює відмову від закупівель енергоносіїв у Росії, скоротилася за минулий місяць на три процентні пункти, проте залишається, як і раніше, високою: так вважають 42% опитаних.

Читайте також: Повне ембарго на російське вугілля відтермінували до середини серпня через Німеччину — Reuters

Раніше канцлер Олаф Шольц заявив, що Німеччині потрібно буде використовувати повний чотиримісячний період поступової відмови, щоб ввести заборону на російське вугілля, яке перебуває під санкціями Європейського Союзу.

Посли ЄС погодили п'ятий пакет санкцій проти Росії, включаючи ембарго на вугілля, зі 120-денним періодом припинення, щоб дати країнам-членам час знайти альтернативних постачальників.