UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині не мають наміру відмовлятися від "Північного потоку-2"

Німеччина згодна з необхідністю враховувати "ключові інтереси України", але не збирається відгукуватися на заклики зупинити проект.

Споруда газопроводу "Північний потік-2" можлива за умови, що будуть дотримані "ключові інтереси України", заявив міністр економіки Федеративної республіки Німеччина Петер Альтмайер, повідомляє в неділю, 16 грудня, Deutsche Welle.

"Ключовими інтересами України" міністр назвав збереження транзиту газу через територію України після 2019 року.

Альтмайер особливо підкреслив, що Німеччина не має наміру поступатися закликам США, України та членів Християнсько-демократичного союзу відмовитися від будівництва "Північного потоку-2" через захоплення українських кораблів у Керченській протоці.

При цьому міністр заявив, що агресивні дії Росії, що виразилися у неспровокованому нападі на українські кораблі, є "великою помилкою", яка "не покращила позицію РФ в інших питаннях".

13 грудня Європейський парламент виступив із засудженням будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", який йде в обхід України. У резолюції газопровід "Північний потік-2" охарактеризований, як "політичний проект, який створює загрозу для європейської енергетичної безпеки".

Нагадаємо, раніше Палата представників Конгресу США прийняла резолюцію, спрямовану проти "Північного потоку-2". У резолюції проти завершення будівництва російського газопроводу, зокрема, конгресмени знову настійно запропонували урядам європейських держав відмовитися від "Північного потоку-2". Крім цього, Палата підтримала введення санкцій проти газопроводу відповідно до частини 232 "Закону про протидію супротивникам Америки шляхом санкцій".

Як повідомлялося раніше, радник голови Білого дому з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що США розглядають різні варіанти протидії реалізації російського проекту. Перед цим у Держдепі США закликали ЄС відмовитися від проекту "Північний потік-2" через агресію Росії в Керченській протоці, адже будівництво газової системи в обхід України знижує шанси стримування агресивних дій РФ.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.