UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАТО відповіли на створення РФ нових військових частин

У НАТО повідомили про тактику ведення відносин з Росією.

НАТО готове запобігати конфліктам і війнам, якщо хтось із союзників буде атакований. Про це повідомив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, коментуючи посилення російської військової присутності в високих широтах Півночі, в Баренцевому морі, в Балтійському морі, в Чорному і Середземному морях, а також на Близькому Сході.

Він нагадав, що протягом кількох минулих років Росія демонструвала агресивну поведінку, здійснила значні інвестиції в нові сучасні військові можливості, від звичайних зразків зброї до систем ядерного озброєння.

«НАТО - оборонний союз, він призначений для захисту і оборони всіх союзників. Ми готові запобігати конфліктам і війнам. Але найкращий шлях для цього - це послати чітке послання будь-якому потенційному супротивникові: якщо один із союзників буде атакований, всі союзники стануть поряд з ним. І завдяки цьому ми запобігаємо війні і зберігаємо мир», - додав Столтенберг, передає "Укрінформ".

Він додав, що НАТО буде прагнути покращувати і підтримувати відносини з Росією для прозорості військової активності і зменшення ризиків щодо проблем контролю над озброєннями.

Він зазначив, що по відношенню до Росії НАТО буде продовжувати дотримуватися двоєдиного підходу: з одного боку, зміцнювати систему стримування і оборону, а з іншого - шукати змістовний діалог.

«Тому ми будемо продовжувати цей двоєдиний підхід до відносин з Росією. Все, що ми робимо, є оборонним. Ініціатива «НАТО 2030» - це також про те, як ми можемо надалі надійно зміцнювати нашу систему стримування і оборони, але тільки в оборонному вимірі », - зазначив генсек НАТО.

Читайте також: Столтенберг підтвердив, що на саміті НАТО не буде формату з країнами-партнерами

Раніше міністр оборони Росії Сергій Шойгу анонсував створення близько 20 нових з'єднань і військових частин на заході країни.

Детальніше про те, що сталося в останні дні в тимчасово окупованих районах Донбасу, біля кордонів і навколо України, і як це слід розуміти, читайте в статті Сергія Немирича «Військова тривога квітня 2021: кілька простих висновків» і Олексія Їжака «Тайговий casus belli» в ZN.UA.